Išplėsti paiešką

Lietuva

Peržiūrėkite žemiau

Kelionės po Lietuvą

Lietuva – žalias lygumų kraštas šiaurės Europoje ant Baltijos jūros kranto, viena iš trijų Baltijos šalių, kaimynystėje turinti Latviją, Baltarusiją, Lenkiją ir Kaliningrado sritį (Rusija). Tai šalis, išsaugojusi daug natūralios gamtos kraštovaizdžių, girių, ežerų ir upių bei turinti ypatingą pajūrį – ne tik gražius smėlėtus paplūdimius, bet ir Kuršių neriją – smėlio juostą, atskiriančią Kuršių marias nuo Baltijos jūros. Lietuva nors ir nedidelė valstybė, tačiau yra išskiriami penki etnokultūriniai regionai: Aukštaitijos, Suvalkijos, Žemaitijos, Dzūkijos ir Mažosios Lietuvos. Kiekvienas regionas skiriasi savo tradicijomis, kraštovaizdžiu, tarmėmis, papročiais, maisto ruošimo ypatumais. 
Savitus patiekalus turi kiekvienas Lietuvos regionas. Aukštaičiai garsėja miltiniais patiekalais – blynais, virtiniais, koldūnais. Dzūkų „specializacija“ nuo seno yra patiekalai iš grybų, bei bulvinės bandos keptos ant kopūsto lapo. Suvalkiečiai gamina daug mėsiškų patiekalų, taip pat – skilandžius, dešras, kumpius. Daugelis žemaitiškų valgių yra iš bulvių, kastinis ar žemaičių blynai mėgstami visoje Lietuvoje.
Tikri Lietuvos perlai – nepaprasto grožio vietose išsibarstę rūmai, pilys ir dvarai, kviečiantys iš arčiau pažinti to meto bajorų ir didikų gyvenimo subtilybes, susipažin ti su kultūros istorija. Yra net keturios išskirtinės Lietuvos vietos įrašytos į UNESCO PASAULIO pavedo sarašą: Vilniaus istorinis centras, Kuršių Nerija, Kernavės piliakalniai ir Struvės geodezinio lanko punktai. Lietuvoje nepaprastai gera vieta pailsėti, atgauti jėgas, pabėgti nuo didmiesčių triukšmo į ramybės, gryno oro ir natūralaus mineralinio vandens šaltinių žemę – Druskininkus ir Birštoną. Senas kurortų tradicijas puoselėjantys miestai atgaivą kūnui ir sielai siūlo įspūdinguose SPA.