Išplėsti paiešką

Lenkija

Peržiūrėkite žemiau

Kaimyninė valstybė

Lenkija turbūt yra sparčiausiai populiarėjanti valstybė turistų tarpe. O kodėl taip yra? 

Lenkija tobulėdama Europos sąjungos tarpe kuo toliau tuo labiau stebina savo turizmo plėtojimu kultūriniu, istorinių ir gamtiniu aspektais. Labiausiai visus stebina tai, kad Lenkijoje esantis paveldas ir tokštamos grožybės yra sukurtos ne vien tam, kad pritrauktų užsienio turistus, bet ir tam, kad patys Lenkijos piliečiai beprotiškai myli savo šali. Būtent kai šalies meilė yra užkariavusi visą šalį ir keliautojams yra kur kas smagiau viešėti ir džiaugtis tuo jausmu.

Lenkijos įdomybes ir kultūrinį paveldą sukūrė ilgaamžė ir turininga istorija, kuri prasidėjo dar nuo X a. kuomet Mieško I  pradėjo krikščionišką Lenkijos erą. Lietuvos turistams Lenkija yra įdomi ir dėl to, kad nuo XIV a., kuomet Lenkijos ir LDK valstybės Krėvos unijos apjungtos, pradėjo kurti bendrą istoriją. Pradedant garsiuoju Lenkijos karaliumi ir LDK didžiuoju kunigaikščiu Jogaila ir baigiant paskutiniu ATR valdovu Stanislovu Augustu Poniatovskiu XVIII a. bendros Lietuvos ir Lenkijos praeities pėdsakus čia galėsime aptikti senojoje sostinėje Krokuvoje, Vavelio kalvoje, dabartinėje sostinėje ir paskutiniame karalių mieste Varšuvoje, įspūdingame jūrų mieste Gdanske bei kitose šios nuostabios šalies dalyse.

Vaikštinėdami Lenkijos miestuose visur grožėsimės architektūros šedevrais. Katalikiško identiteto valstybėje bažnyčia sukūrė įspūdingiausius architektūros šedevrus. Didžiosios plytinės gotikos katedros ir bažnyčios išsidėsčiusios per visą valstybę. Didžiausi,  Šv. Marijos katedros Gdanske ir Šv. Jono evangelisto ir Šv. Jono Krikštytojo katedros Torūnėje, bokštai tiesiog rėžia dangų. O ar nustebtumėte jei pasakyčiau, kad Lenkijoje gausu viduramžinių pilių ir barokinių rūmų?

Lenkija gali pasididžiuoti ir savo gamta. Pietuose kraštovaizdį rėžia Tatrų kalnai su garsiuoju turistiniu miesteliu Zakopane, o ties Čekijos pasieniu, kur tarp valstybių stūkso meistas Cešinas, į viršų kyla Sudetai. Jei visgi nusprendžiama keliauti į Pomeranijos kraštą, prie Gdynės, Sopoto ir Gdansko mes galėsime mėgautis Baltijos jūros gaiva. Tiems kam labiau patinka žaluma ir senosios girios, kuriose nuo senovės bėgiojo legendiniai gyvūnai taurai, užtenka nuvykti į Augustavą ir ten apsilankyti vygrių nacionaliniame parke, kuris įsikūręs seniausioje Rytų Europoje Augustavo girioje.

Ne paslaptis, kad dažnas lietuvis keliauja į Lenkiją apsipirkti.  Kainų žavumas ir prekybos centrų išplėtojimas leidžia ir turistams pasimėgauti vartotojiškos visuomenės siūlomomis pramogomis. Reikia tik neužmiršti, kad Lenkijos valstybės valiuta yra zlotas, tačiau ekskursijų metu Kivedos komanda visada suteikia galimybę  išsikeisti pinigus kelionės metu.

Ar jus vylioja Lenkija? O jei pasakyčiau, kad Varšuvoje Šv. Kazimiero bažnyčioje galime aptikti kompozitoriaus Frederiko Šopeno širdį? O ar žinojote, kad Varšuvos Arkikatedroje ilsisi pirmasis Lenkijos prezidentas Gabrielius Narutavičius, kuris buvo lietuvis? O gal jus suvyliotų požeminis druskų kasyklose įrengtas miestas Velyčka, kuriame ne tik pamatysime kaip atrodo požeminis pasaulis, bet ir esti bažnyčia?

Tai ir dar daugiau. Tik keliaukime ir džiaukimės!