Išplėsti paiešką

Nyderlandai

Peržiūrėkite žemiau

Nyderlandai (oficialiai Nyderlandų Karalystė) – tai federacinė valstybė, sudaryta iš Nyderlandų europinės dalies, esančios vakarų Europoje, prie Šiaurės jūros ir ribojasi su Belgija ir Vokietija. Lietuvių kalboje pavadinimai Nyderlandai, Olandija bei Nyderlandų Karalystė dažniausiai vartojami sinonimiškai, tačiau iš tiesų jie turi šiek tiek skirtingas reikšmes. Nors vietinė kalba yra olandų, tačiau dauguma gyventojų kalba angliškai bei dar nors viena užsienio kalba, pavyzdžiui, vokiečių ar prancūzų. Pragyvenimo lygis šalyje yra aukštas. Nyderlandų sostinė yra Amsterdamas, tačiau šalies vyriausybė yra įsikūrusi Hagoje.

Nyderlandai yra žemumų kraštas. Kranto linija labai vingiuota, gausu žemų, smėlingų salų, pusiasalių, užutėkių, estuarijų. Beveik visi šalies kraštovaizdžiai sukultūrinti – paversti dirbamais laukais, ganyklomis, šiltnamių plantacijomis, gyvenvietėmis. Miškai dengia tik ~8 % šalies ploto, dauguma jų – sodinti. Dažniausiai pučia pietvakarių vėjas, todėl klimatas jūrinis su vėsiomis vasaromis ir nešaltomis žiemomis.

Nyderlandų sostinė ir didžiausias miestas - Amsterdmas.

Nyderlandų valiuta - Euras (EUR).

Turistams Nyderlandai dažniausiai asocijuojasi su vėjo malūnų, tulpių ir dviračių kraštu. Vėjo malūnai – neatsiejama Nyderlandų kraštovaizdžio dalis, senovinių malūnų šalyje išlikę beveik 1000. O tulpės jau nuo viduramžių yra nacionalinė gėlė.