Išplėsti paiešką

Slovakija

Peržiūrėkite žemiau

Slovakija (oficialiai Slovakijos Respublika) – tai valstybė centrinėje Europoje. Ji susikūrė 1993 m. sausio 1 d. pasidalijus Čekoslovakijai. Slovakija ribojasi su Čekija, Lenkija, Ukraina, Vengrija ir Austrija. Slovakijos respublikoje gyvena 5 367 790 gyventojų. Administraciškai Slovakija skirstoma į 8 kraštus, kurių kiekvienas vadinasi pagrindinio miesto vardu. Slovakijos valstybės vadovas yra prezidentas, renkamas tiesioginiuose rinkimuose penkerių metų kadencijai. 

Slovakija yra pietinėje vidurio Europos dalyje, todėl anksčiau buvo manyta, kad šios šalies kalnų viršūnėje Krahulė yra geografinis Europos centras. Slovakijos vietovės reljefas labai skirtingas: nuo 95 m virš jūros lygio Rytų Slovakijos žemumoje iki 2 655 m virš jūros lygio Aukštuosiuose Tatruose. Slovakijos kraštovaizdyje dominuoja kalnai.

Slovakijos sostinė ir didžiausias miestas - Bratislava.

Slovakijos valiuta - Euras (EUR).

Slovakija gali didžiuotis savo folkloro ir tradicijų turtingumu. Kiekvienas regionas, miestas ar miestelis turi savo individualų charakterį, savo atskirą folklorą – tautinius rūbus, muziką, dainas, architektūrą, papročius, tradicijas, šokius ir tarmę. Slovakija taip pat garsėja ypatingo skonio sūriu Bryndza, kadagio degtine Borovicka, alumi, Aukštaisiais Tatrais, nuostabia gamta ir mineralinio vandens šaltiniais.