Išplėsti paiešką

Liuksemburgas

Peržiūrėkite žemiau

Liuksemburgas (oficialiai Didžioji Liuksemburgo Hercogystė) - yra maža vakarų Europos šalis, neturinti išėjimo į jūrą, kuri ribojasi su Belgija, Prancūzija ir Vokietija. Šalyje vartojamos trys oficialios kalbos: vokiečių, prancūzų ir liuksemburgiečių. Liuksemburge yra mažiau nei pusė milijono gyventojų ir jis yra 2,586 kv. km. ploto. Pereiti iš vieno šalies galo į kitą gali per vieną dieną (50 km. plačiausioje vietoje ir 80 km. nuo viršaus iki apačios). Ši šalis yra viena tankiausiai gyvenamų Europoje, tačiau gyvenimo lygis čia yra labai aukštas. Galima teigti, kad Liuksemburgas – viena iš turtingiausių šalių visame pasaulyje.

Liuksemburge vyrauja vidutinis žemyninis klimatas, veikiamas Atlanto vandenyno vėjų. Žiemos būna švelnios, o vasaros vėsios. Oras dažniausiai švelnus ir drėgnas.

Didžiausias miestas ir sostinė - Liuksemburgas.

Liuksemburgo valiuta - Euras (EUR).

Liuksemburgą verta aplankyti ir atsivežti populiariausių lauktuvių - juvelyrinių ir keramikos dirbinių, tradicinių saldumynų. Nors tai "nykštukinė" šalis, įsikūrusi tarp didžiausių Europos valstybių - Prancūzijos ir Vokietijos, tačiau tai visapusiškai turtinga valstybė.

Tarp didžiausių Europos valstybių – Prancūzijos ir Vokietijos – įsikūrusi Liuksemburgo Didžioji Hercogystė nedidelė, bet visapusiškai turtinga valstybė.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/pasaulis-kiseneje/naujiena/kelioniu-ekspertas/12-priezasciu-kodel-verta-apsilankyti-liuksemburge-638-536243?copied