Išplėsti paiešką

Švedija

Peržiūrėkite žemiau

Švedija (oficialiai Švedijos Karalystė) - yra trečia didžiausia pagal plotą Europos Sąjungos šalis. Švedijos valstybė susikūrė viduramžiais. XII a. ji išplėtė savo teritorijas ir tapo viena iš didžiųjų pasaulio valstybių. Rytuose ji ribojasi su Suomija, vakaruose su Norvegija. o pietuose Oresundo tiltu jungiasi su Danija. Švedijos plotas - 450 295 km². Valdymo forma – parlamentinė konstitucinė monarchija. Šalies vadovas yra karalius. Tačiau jis turi tik reprezentacines funkcijas.

Dėl nedidelio gyventojų skaičiaus Švedijos kraštovaizdis garsus savo dideliais žmogaus nepaliestų miškų ir kalnų plotais. Pusė visos Švedijos teritorijos yra apaugusi miškais. Įspūdingas faktas yra tai, jog Švedijoje yra net 100 000 ežerų. Žiemą Švedijoje temperatūra nukrenta šiek tiek žemiau nulio, o sniego kiekis yra vidutinis. Šiaurinėje Švedijos dalyje žiemos ilgos ir šaltos, o vasaros šviesios ir vėsios.

Švedijos sostinė ir didžiasias miestas - Stokholmas.

Švedijos valiuta - Švdijos krona (SEK)

Švedijoje valstybinė kalba yra švedų kalba, kuri yra labai panaši į danų ir norvegų kalbas, bet skiriasi tarimu ir rašyba.