Išplėsti paiešką

Saremos sala

Peržiūrėkite žemiau

Estijos sala

Archeologiniai duomenys teigia, kad Saremos teritorijoje žmonės jau gyvena daugiau negu 5 tūkst.metų. Dėl palankaus klimato ir geografinės izoliacijos Sarema buvo viena labiausiai apgyvendintų teritorijų Estijoje. Tačiau viskas pasikeitė XIII a. kai šalį nukariavo kryžiuočiai. Sarema ne kartą paminėta viduramžių Skandinavijos sagose bei senosiose vokiečių ir rusų kronikose. Senosios Sarema klestėjimo laikotarpis nuo VIII iki XII a.
Išlikę piliakalniai salos kraštovaizdyje kaip tik to meto liudininkai. Viena iš tokių yra XIV a. saloje pastatyta Kuressaare pilis tapusi reikšmingu istoriniu simboliu ir visai Estijai. Ši pilis ir kiti istoriniai paminklai šiai dienai plačiai atvėrę vartus laukia lankytojų.

Sarema - didžiausia (2673 km² ploto) Estijos sala į vakarus nuo žemyninës valstybės teritorijos. Saremoje gausu gerai apsaugotų geologinių vietovių. Kaali meteoritinis krateris – vienas įspūdingiausių kraterių ne tik Estijoje, bet ir visoje Europoje.
Panga uola yra aukščiausia Saremoje, kuri virš jūros lygio iškilusi ~21m, o jos apatinė dalis panirusi į 10m gylį. Saremos gyventojams visuomet rūpėjo gamtos apsauga, jos išlaikymas ir unikalumo išsaugojimas. Gal todėl pirmasis gamtinis Saremos salyno draustinis Vaika ir Vilsandi salelėse datuojamas nuo 1910m.