Dzūkijos nacionalinis parkas

Trukmė
1 diena

Kelionės aprašymas

Kelionės trukmė:
1 diena
Kelionės tipas:
Kelionės autobusu pagal užklausą moksleiviams
Aplankomos vietos:
Čepkelių rezervatas, Zervynos, Marcinkonys

Dzūkijos nacionalinis parkas yra didžiausia saugoma teritorija Lietuvoje. Jis įkurtas saugoti ir puoselėti Dainavos upių santakos gamtos ir kultūros vertybes. Parkas išsiskiria ir unikaliu kultūriniu kraštovaizdžiu, čia išliko gamtos ir žmogaus per šimtmečius sukurta miškų, laukų ir pievų mozaika, senieji kaimai su tradicine medine architektūra, savitas šilų ir panemunių ir gruntinių dzūkų gyvenimo būdas. 

Jūsų patogumui:

Turistinės klasės autobusas
Jei turite kokių klausimų ar dvejojate rinktis šią kelionę ar paslaugą, susisiekite nurodytu tel. arba elektroniniu paštu:
+370 (5) 2724805

Kelionės programa

1
1 diena

Prie Pirčiupių, atminę karo aukas, vyksime Senosios Varėnos link, kur Varėnės upė įteka į Merkį. Keliautojai žavisi apylinkėmis, bet dzūkai pasiskundžia žemės nederlingumu, todėl jau XIX a. Senoji Varėna garsėjo apyniais, linais, medumi ir, žinoma, dzūkų auksu – grybais. Stabtelėsime prie Ūlos akies, kur bandysime patikrinti šios versmės gylį. Vietiniai pasakoja: „Būgtai akis buvo dzidzelė, kap ažarukas ir ty inpuolė jaucis. O išplaukė tas jaucis nat Daugų ažaran. Nuog to ir traukės, traukės, kol liko cik tokia akelė…“. Lankysimės didžiausiame Lietuvos kaime Marcinkonyse ir unikaliose Zervynose. Sužinosime, kodėl čia aprengiami kryžiai ir kaip nuo „meškučių“ dzūkai saugojo medų, kaip šiliniai dzūkai vaikščiojo „grybų tropelėm“. Grupei pageidaujant galima dzūkiškų bandų degustacija arba edukacinė programa "Juodoji keramika". Toliau ekskursija po Čepkelių rezervatą. 1975 metais pietiniame Lietuvos pakraštyje įkurtame Čepkelių valstybiniame gamtiniame rezervate saugomas didžiausias Lietuvoje natūralaus režimo Čepkelių pelkynas. Prie pelkės rymo mišku apaugusios žemyninės kopos, apstu retos augalijos, puikiai prisitaikiusi gyvūnija ir grybija. Vakare grįžtame į Vilnių.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • Kelionė patogiu autobusu;
  • ekskursijos gidas;
  • apžvalginės ekskursijos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Lankomiems objektams turėti apie 7 €/asm.

Svarbi kelionės informacija!

  • Atsižvelgiant į objektyvias sąlygas, kelionių organizatorius gali keisti suplanuotą kelionės programą ir objektų lankymo eiliškumą.
  • Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda. 
  • Lankomų objektų kainos gali keistis!

Papildomas aprašymas

  • Kolektyvams! Iš anksto aptarus su kelionių organizatoriumi, į kelionės programą galima įtraukti nepaminėtus objektus.
  • Papildoma informacija ir registracija: tel. +370 5 2724805, +370 650 12607, el. paštas: info@kiveda.lt

Įspėjame: Kelionės kaina priklauso nuo Jūsų išvykimo vietos ir datos.

Kelionės atsiliepimai

Keliautojo atmintinė

Trukmė
1 diena

Susijusios kelionės. Gal jus sudomins?