Išplėsti paiešką
2020.02.07

BUVĘS PRAMONINKŲ MIESTAS ATGYJA

Peržiūrėkite žemiau

EC1 tai pirmoji miesto šilumos ir elektros jėgainė Lodzėje. Elektrinė sudaryta iš dviejų atskirų korpusų/blokų: EC1 East pradėta eksploatuoti nuo 1907 m., o EC1 West pastatyta tarpukariu.

Tam, kad išlaikyti šį milžinišką pastatą (beveik 10.000m2) reikėjo imtis radikalių priemonių.  Gamyklą griauti ir statyti laikmečiui tinkamus objektus arba rinktis šiek tiek konservatyvesnį metodą – rekonstrukciją. 2008 m. pradėti istorinio pastato, atnaujinimo darbai. Atlikus pastato rekonstrukciją EC1 elektrinė tapo sėkminga ir šiuolaikiška modernių technologijų ir gyvybės koncentrato mišiniu, atnešančiu miestui nemažus būrius turistų ir pajamų. Šiuo metu tai yra vienas moderniausių technologijų parkas visoje Lenkijoje.

EC1 East“ yra pirmasis korpusas/blokas. Jame yra įsikūrusios įvairios kultūrinės erdvės kuriose rengiamos įvairios meno dirbtuvės, parodos, pristatymai. Čia rasite ir Nacionalinį kino kultūros centrą, Komiksų ir interaktyvaus pasakojimo centrą. Taip pat, vieną iš „7 Lenkijos stebuklų“ kurį 2016 metais pripažino „National Geographic“ bendruomenė.

EC1 West“ yra antrasis korpusas/blokas. Jis duris lankytojams atvėrė 2018 m. Sausio mėn. Jame įsikūrė interaktyvus mokslo ir technologijos centras, didžiausias tokio tipo centras šalyje. Centro plotas užima beveik 8,5 tūkst.kv.metrų. Ekspozicijos skirtos lankytojams sudarytos iš interaktyvių įrenginių ir ekranų, leidžiančių visuomenei aktyviai dalyvauti veikloje  - patirti, stebėti ir tyrinėti įvairius reiškinius. Studijuoti fizikines ir chemines reakcijas, ištirti daugelį biologinių struktūrų ir jas pamatyti iš arti. Centre galima susipažinti ir su kitomis disciplinomis: humanitariniais mokslais, archeologija, paleontologija. Patiems išrankiausiems skirtas 3D „Omnimax“ kino kompleksas, kuris yra vienas iš pažangiausių Europoje ir kuriame galima kurti filmus nuostabia 4k raiška.
 
Lankytojų patogumui Centras yra suskirstytas į tris edukacinius kelius:
Pirmasis - energija ir jos perdirbimas;
Antrasis - žinių plėtojimui/civilizacijai;
Trečiasis – tiria mikro- ir makro kosmoso paslaptis.
Išalkusiems ir ištroškusiems lankytojams maisto ir gėrimų ieškoti toli neteks. Čia įrengtos puikiausios kavinės ir restoranėliai leis numalšinti troškulį bei skaniai užkasti. Desertui galima užsisakyti puikių lenkiškų „LODY“ ledų  ir kvapnios kavos.