Ką mena Gedimino prospektas?

Trukmė
1 diena

Kelionės aprašymas

Kelionės trukmė:
1 diena
Kelionės tipas:
Moksleiviams Kultūros pasas
Aplankomos vietos:
Lietuva

Gedimino prospektas – pagrindinė Vilniaus gatvė. Istorijoje keitėsi ne tik gatvės pavadinimas, vėliavos, paradų šūkiai ir paminklai. Keitėsi architektūros stiliai,kultūriniai renginiai ir tradicijos, spalvos ir muzika.

Jūsų patogumui:

Rekomenduojama 9-12 klasių mokiniams
Individualiai priderinsime Jums tinkančias datas ir laikus
Aktyvi 1,5 val. programa atvirose Vilniaus miesto erdvėse
Jei turite kokių klausimų ar dvejojate rinktis šią kelionę ar paslaugą, susisiekite nurodytu tel. arba elektroniniu paštu:
+370 (5) 2724805

Kelionės programa

1
1,5 val. trukmės kultūrinė edukacinė programa - ekskursija

Ekskursijos metu sužinosite apie škotą Williamą Hastie, kuris prieš du šimtus metų suprojektavo šį pirmąjį miesto prospektą, apie paminklus ir vardus keitusias V. Kudirkos ir Lukiškių aikštes. Užeisime į Mokslų Akademijos būstinę ir į jos posėdžių salę, kurioje 1988 m. įvyko Sąjūdžio iniciatyvinės grupės pirmasis susirinkimas. Užsuksime į Lietuvos banką, kurio istorija susijusi su garsaus mecenato, daug nuveikusio Vilniaus labui Juozapo Montvilos vardu.

Programos metu išgirsite apie bankų, teatrų, kino teatrų metamorfozes, sužinosite apie dingusias ir vėl atsiradusias skulptūras, pamatysite skulptūrą nulietą iš monetų. Pasiekę Nepriklausomybės aikštę, pabandysite įsivaizduoti jos praeitį: lentpjūvių rajonas su rąstų stirtomis ir sieliais Neryje - cariniais laikais, stadionas ir čiuožyklas sovietmečiu, barikados, laužai ir minios patriotų Nepriklausomybės atgavimo ir gynimo metais. Atskleisime kaip Gedimino prospekte atsispindėjo Lietuvos ir Vilniaus istorijos pervartos ir kultūrinis gyvenimas šių pervartų šviesoje.

Domėsimės Lietuvos ir Vilniaus istorija bei kultūra, mokysimės skaityti istorijos ženklus miesto gatvėse ir pastatuose; stiprinsime patriotinę savimonę; mokysimės atpažinti istorinius architektūros stilius (istorizmas, secesija, sovietinis modernizmas).

Pasakojama per gyvus, intriguojančius, dramatiškus arba linksmus epizodus, per sąsajas su žymių, nusipelniusių žmonių vardais.

Priemonės: Senojo prospekto nuotraukos ir planai, su tema susijusių asmenybių portretai, užduotys greitam apmąstymui ir atsakymui. Aktyviai įsitraukdami į kritinį mąstymą skatinančias veiklas, pagal jiems pateiktą vizualią medžiagą mokiniai ugdys savo kūrybiškumą.

Kultūros paso paslaugas galima rezervuoti/užsakyti ČIA

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • Ekskursijos gidas;
  • Apžvalginė ekskursija;

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Pagal poreikius turėti smulkiųjų pinigų savo išlaidoms.

Svarbi kelionės informacija!

  • Jei edukacinę programą užsako mokinių grupė - programos turinys ir forma pritaikoma individualiai pagal amžiaus grupę. (rekomenduojama 7-12 kalsių mokiniams)
  • Organizuojame individualias ekskursijas kolektyvų/moksleivių grupėms.
  • Ekskursijos laiką ir datą deriname asmeniškai

Papildomas aprašymas

Papildoma informacija : tel. +370 5 2724805, +370 650 12607, el. paštas: info@kiveda.lt

Įspėjame: Kelionės kaina priklauso nuo Jūsų išvykimo vietos ir datos.

Kelionės atsiliepimai

Keliautojo atmintinė

Trukmė
1 diena

Susijusios kelionės. Gal jus sudomins?