Išplėsti paiešką
2019.01.08

JOULUPŪKIO BARZDA IR KALĖDOS SU KIVEDA!

Peržiūrėkite žemiau

Nesvarbu, kad nuo žvarbaus speigo net kepurė neapsaugo ir ausų galiukai raudoni kaip Rudolfo nosis, o kojomis trypčiojant prisimeni „Ironija Sudby“, tau yra linksma. Ar tai nėra magija? Kita vertus, ne tik imbierinių sausainių kvapas šiuo metu yra magiškas. O jei dar esate Suomijoje... Pakeli akis į dangų, o ten Šiaurės pašvaistės šviesas rėžia Joulupūkio rogių kontūrai. Suomijos kultūroje Joulupūkis yra vienas svarbiausių legendinių, mistifikuotų personažų, mums geriau žinomas kaip Laplandijoje gyvenantis Kalėdų Senelis. Mielai skambančio žodžio reikšmė išvertus iš suomių kalbos reiškia „Kalėdų ožį“. Ne taip žavingai, tiesa? Likime prie Joulupūkio – bus jaukiau. Yra manoma, kad kuomet Suomijoje XII a. pradėta plėsti krikščionybė, šis dar iš pagonybės laikų išlikęs personažas buvo greitai integruotas į naujos religijos rėmus ir dabar tapatinamas su Šv. Mykalojumi. Tačiau modernioje Suomijoje iki šiolei yra priimtina išlaikyti tą pagonišką Kalėdų senelio vaizdinį.

Raudoni šilti drabužiai, įraudę žandai, ilga balta barzda, ilga gumbuota lazda, skirta pasiramstyti brendant giliu Lapijos sniegu. Atvykus į Suomiją žiemos metu, kuomet ji, nepaisant didžiulių šalčių ir poliarinės nakties šiaurinėje dalyje, yra nepakartojamai žavinga, būtina nuvykti aplankyti Joulupūkio. Iš Helsinkio keliaujant į Šiaurę ir patekus į Lapijos regioną atvykstame į Rovaniemio miestelį. Tai šiauriausias ir labiausiai Laplandiją atitinkantis miestas. Būtent taip, kaip mes nuo mažų dienų matydavome Kalėdinėse atvirutėse! Ir čia yra įrengtas mažas, kupinas tų imbierinių sausainių kvapo ir jaukumo – Joulupūkio miestelis! Ar norite pavažinėti Kalėdų senelio rogėmis? O gal timptelti už jo ilgos žilos barzdos? Viskas yra įmanoma! Kol vaikai įsitikins, kad Senelis turi savo žaislų dirbtuves, tėveliai galės pavažinėti sniego mobiliais ar net Šuniukų rogėmis! Tikroji Kalėdų dvasia...

Vėliau, kupini įspūdžių grįžtame į Helsinkį. Senato aikštėje atmosfera sužadina meilę šeimai, norą būti kartu, džiaugsmą ir senus gerus prisiminimus... Nepamirškite apžiūrėti Helsinkio arkikatedros, kuri savo bokštus kaip skraiste apsidengė Šiaurės žvaigždėmis; pereikite Esplanados prospektą, kurio viduryje žiba nuostabios samių elnių skulptūros... Na, o jei kas užmiršo nupirkti savo draugui dovaną – ne bėda! Manerheimo prospekte jūsų laukia tiek parduotuvių, kad galėsite ne tik geriausią draugą, bet ir piktą kaimyną apdovanoti suomiškomis gėrybėmis. O per Kalėdas kaip visada - geriausia keliauti su Kiveda!