Italų kultūrinis palikimas Vilniuje

Trukmė
1 diena

Kelionės aprašymas

Kelionės trukmė:
1 diena
Kelionės tipas:
Moksleiviams Kultūros pasas
Aplankomos vietos:
Lietuva

Vilniaus senamiestyje viena ankstyviausia ir ilgą laiką populiariausia lietuvių kilmės legenda pasakoja apie lietuvių kilmę iš kelių šimtų romėnų šeimų pabėgusių į Lietuvą Nerono arba Atilos laikais. Matyt, tai tik legenda, bet italų Lietuvoje būta. Visiems labiausiai žinoma karalienė Bona Sforca. Ji atvežė į Lietuvą renesansą, naujas madas, šukuosenas, maisto produktus ir stalo įrankius

Jūsų patogumui:

Rekomenduojama 5-12 klasių mokiniams
Individualiai priderinsime Jums tinkančias datas ir laikus
Aktyvi 1,5 val. programa atvirose Vilniaus miesto erdvėse
Jei turite kokių klausimų ar dvejojate rinktis šią kelionę ar paslaugą, susisiekite nurodytu tel. arba elektroniniu paštu:
+370 (5) 2724805

Kelionės programa

1
1.5 val. kultūrinė edukacinė programa - ekskursija

Gabūs ir talentingi italų architektai, skulptoriai ir akmentašiai prisidėjo prie Katedros, Žemutinės pilies statybų, restauravimo. Italai sudarė Vilniaus ir LDK verslo elitą, būrėsi į prekybines ir finansines bendroves, naudojo naujas verslo priemones – vekselius ir asignacijas, buvo pagrindiniai veikėjai audinių ir vyno rinkoje. Edukacinės programos-ekskursijos tikslas sudominti ir įtraukti mokinius į gyvą mokymosi procesą, supažindinti su Lietuvoje gyvenusiais italais ir jų bendruomene, jos veikla, indėliu į Lietuvos kultūrą, architektūrą ir iki šių dienų išlikusiu paveldu. Pagrindiniai ekskursijos uždaviniai supažindinti mokinius su svarbiausiomis Vilniaus senamiesčio vietomis, architektų, skulptorių ir akmentašių brolių Konstanto ir Jokūbo Tenkalos Šv. Kazimiero koplyčios statybomis, bažnyčių freskomis atkeliavusiomis iš Italijos, kulinarine įtaką Lietuvos virtuvei. Kitomis istorinėmis asmenybėmis, istoriniais reliktais ir meninėmis detalėmis, glaudžiai susijusiomis su italų bendruomenės istorija. Edukacinės programos uždavinys, skatinti mokinius suprasti ir interpretuoti istoriją, iškelti klausimus apie tautinių bendruomenių gyventojus, atkreipti dėmesį į skirtingų tautų patirtus iššūkius. Ugdyti pastabumą ir gilinti žinias, religinių konfesijų įvairovės klausimu. Skatinti vaikų toleranciją ir supratimą apie daugiatautį Vilnių ir jo kultūrinę aplinką. Ekskursijos metu mokiniai įtraukiami į edukacinius, teminius žaidimus padedančius suprasti istorinį pasakojimą.

Kultūros paso paslaugas galima rezervuoti/užsakyti ČIA

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • Ekskursijos gidas. 
  • Apžvalginė ekskursija.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Pagal poreikius turėti smulkiųjų pinigų savo išlaidoms.

Svarbi kelionės informacija!

  • Jei edukacinę programą užsako mokinių grupė - programos turinys ir forma pritaikoma individualiai pagal amžiaus grupę (rekomenduojama 5-12 kalsių mokiniams).
  • Organizuojame individualias ekskursijas kolektyvų/moksleivių grupėms.
  • Ekskursijos laiką ir datą deriname asmeniškai.

Papildomas aprašymas

Papildoma informacija : tel. +370 5 2724805, +370 650 12607, el. paštas: info@kiveda.lt
 

Įspėjame: Kelionės kaina priklauso nuo Jūsų išvykimo vietos ir datos.

Kelionės atsiliepimai

Keliautojo atmintinė

Trukmė
1 diena

Susijusios kelionės. Gal jus sudomins?