Margas, kaip margutis. Zanavykų kraštas

Trukmė
1 diena

Kelionės aprašymas

Kelionės trukmė:
1 diena
Kelionės tipas:
Kelionės autobusu pagal užklausą moksleiviams Lietuvoje Kelionės autobusu pagal užklausą kolektyvams Lietuvoje
Aplankomos vietos:
Zyplių dvaras, Gelgaudiškio dvaras, Sudargo piliakalniai, Lietuva

Jūsų patogumui:

Turistinės klasės autobusas
Ragausite zanavykų valgių
Jei turite kokių klausimų ar dvejojate rinktis šią kelionę ar paslaugą, susisiekite nurodytu tel. arba elektroniniu paštu:
+370 (5) 2724805

Kelionės programa

1
Dienos kelionė
Lukšiai – Zypliai - Sudargas - Gelgaudiškis
 
Vykstame į Zanavykų kraštą  kojas pramankštinti, akis paganyti ir gomurį pamaloninti, na ir aišku vėlykinės nuotaikos parsivežti.
Ekskursiją pradėsime nuo Lukšių miestelio, kurį garsina miestelyje gaminami, visoje Lietuvoje ir užsienyje pamėgti Zanavykų sūriai. Čia įsikūrė ir "Zanavykų muziejus" , kur susipažinsime su šv. Velykų papročiais, išgirsime apie Gavėnią, verbas ir Verbų sekmadienį, Didžiąją savaitę. Sužinosime apie margučių spalvas, natūralių dažų gamybą, marginimo techniką ir ornamentiką, jos simboliką. Sužinosime, kodėl reikia dovanoti ir mušinėti margučius, kiekvienas galės išbandyti raižymo (skutinėjimo) techniką, taip pat kiaušinį marginti karštu vašku.Toliau kelias vingiuos į Suvalkijos menininkų Meka vadinamą Zyplių dvarą. Įspūdingo parko apsuptyje įsikūręs Zyplių dvaro ansamblis kviečia iš arti pažinti Lietuvos istorinį paveldą. Anas dienas, kuomet per Zyplius dardėdavo karietos, o skrybėlė buvo neatsiejama kasdienėje aprangoje, kaip ir medžių paunksmėse keltos puotos, šiandien lankytojams primena ne tik gražuolis parkas, bet ir naujam gyvenimui prikelti dvaro mūrai su restoranu. Šios kelionės metu zanavykai jums atskleis tokius turtus, kaip košelieną, krosnyje keptą kopūsto galvą ar vinigretą bei pasidalins iš senolių paveldėtais abriedukų, švilpikų, sausgarės ir duonzupės receptais.  Ekskursiją tęsime Sudargo miestelyje, įsikūrusiame vaizdingoje Nemuno pakrantėje. Įdomus miestelis ir Sudargo penkių piliakalnių kompleksas, garsėjantis savo istorija, legendomis ir nuostabia panorama. Sudargo kraštas tai yra knygnešių kraštas. Iš čia kilusių žinomų žmonių šaknys kerojasi ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Visai neseniai atidengta skulptūra, skirta įamžinti rašytoją Jerome’ą Davidą Salingerį ir jo garsųjį romaną „Rugiuose prie bedugnės“.Užkopus ant Sudargo piliakalnių atsivers nuostabiausias gamtos paveikslas – Nemuno juostos žydrynė. Ekskursiją užbaigsime Gelgaudiškio dvare. Miestelis garsus daugybe objektų: Gelgaudiškio dvaro ansambliu, dvaro parku, miško parku (Žvaigždė, Velnio kalnas, Asesoriaus kapas, Barono kapinės, Pakaruoklių kalnas). Ekskursijos metu turėsite galimybę pasimokyti nuotaikingų dvaro šokių.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • Turistinės klasės autobusas
  • Kelionės vadovas
  • Kelionės maršrutas ir organizavimas

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

  • Lankomi objektai (kaina patikslinama prieš kelionę)
  • Pietūs (kaina suderinama prieš kelionę)

Svarbi kelionės informacija!

  • Kelionė vyksta susirinkus ne mažiau 20 asm. grupei!
  • Atsižvelgiant į objektyvias sąlygas, kelionių organizatorius gali keisti suplanuotą kelionės programą ir objektų lankymo eiliškumą.
  • Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda. 
  • Kolektyvams! Iš anksto aptarus su kelionių organizatoriumi, į kelionės programą galima įtraukti nepaminėtus objektus.
  • Lankomų objektų kainos gali keistis!

Papildomas aprašymas

Papildoma informacija ir registracija: tel. +370 5 2724805, +370 650 12607, el. paštas: info@kiveda.lt

Įspėjame: Kelionės kaina priklauso nuo Jūsų išvykimo vietos ir datos.

Kelionės atsiliepimai

Keliautojo atmintinė

ATMINTINĖ (atsisiųsti pdf)

IŠVYKIMAS: Į kelionę autobusas išvyksta iš Vilniaus (galimos ir kitos paėmimo vietos). Į išvykimo vietą prašome atvykti ne vėliau kaip 10 min. iki išvykimo ir nevėluoti. Rekomenduojame likus 2 dienoms pasitikslinti tikslią išvykimo vietą ir laiką internetiniame puslapyje www.kiveda.lt arba susisiekti su kelionių organizatoriumi.

AUTOBUSAS: Vietų skaičius nuo 16 vt (mikroautobusas) iki 56 vietų autobusas. Patogus turistinės klasės autobusas: garso ir vaizdo aparatūra, oro vėdinimo sistema. Autobusui judant, keleivių saugumo labui, griežtai draudžiama vaikščioti ar stovėti autobuso salone. Jei transporto priemonėje yra saugos diržai, reikia juos prisisegti. Dėl sugriežtintų Europos sąjungos reikalavimų, karštas vanduo transporto priemonėse nėra tiekiamas. Nepalikite be priežiūros savo vertingų daiktų autobuse. Turto vagystės ar sunaikinimo dėl nusikalstamos trečiųjų asmenų veiklos atveju nei kelionės organizatorius, nei transporto paslaugų teikėjas atsakomybės neprisiima.

KELEIVIŲ SĖDĖJIMO VIETOS AUTOBUSE: Keliautojai autobuse sodinami pagal kelionės pirkimo datą. Užsakant kelionę galite išreikšti pageidavimus dėl vietų autobuse, į kuriuos, esant galimybei, bus atsižvelgta. Sėdimas vietas gidas patikslins kelionės rytą. Noritys sužinoti ankščiau informaciją, susisiekite su kelionių organizatoriumi likus 2 dienoms iki kelionės pradžios.

DOKUMENTAI: Kelionės metu turėkite patvirtinantį dokumentą, jei turite galimybę įsigyti bilietus su nuolaida.

RIBOTO JUDUMO ARBA TURINTIEMS SPECIALIŲ POREIKIŲ ASMENIMS: Ši kelionė iš esmės nėra pritaikyta riboto judumo asmenims. Jei turistas yra riboto judumo ar turi kokių specialių poreikių privalo informuoti kelionių organizatorių ar kelionių agentą sudarant sutartį. Atsiradus specialių poreikių po sutarties sudarymo turistas apie jo specialius poreikius praneša kelionių organizatoriui likus ne mažiau kaip 48 valandoms iki kelionės pradžios.

KELIONĖS METU REKOMENDUOJAME TURĖTI:
- kuprinę;
- patogią avalynę, skėtį arba apsiaustą nuo lietaus;
- šiltesnį megstinį arbna striukę;
- fotoaparatą, video kamerą;
- maisto ir gėrimų kelionės pradžiai;medikamentų: nuo ligų, kurios gali paūmėti kelionės metu; nuo skausmo, peršalimo, virškinimo sutrikimų.

PAPILDOMA INFORMACIJA:
- kelionės metu rekomenduojama turėti smulkių grynųjų pinigų;
- muziejuose ir kituose mokamuose objektuose lydintis gidas ekskursijų neveda;
- kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdama į objektyvias sąlygas;
- objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali keistis;
Gero pasirengimo kelionei !

Trukmė
1 diena

Susijusios kelionės. Gal jus sudomins?