Domitės? Susisiekite
Jei naujienų gauti nepageidaujate, nuimkite žymėjimą


Savaitgaliais ir švenčių dienomis nedirbame. Į tomis dienomis atliktus paklausimus atsakysime artimiausią darbo dieną


 
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoj skaitliukai

Gervėčių kraštas ir Naručio nacionalinis parkas

Apie kelionės datas ir kainas prašome teirautis telefonu arba e-paštu
Atgal

Maršrutas

Lietuviškoji „sala“ Baltarusijoje - Gervėčiai, Naručio nacionalinis parkas, Nanosy kaimas, Zaliesės dvaras, Krėva

Šalis

Baltarusija

Nauja

Tipas

Pažintinė

Trukmė

2 d./ 1 n.

Transporto tipas

Autobusas

1 diena

Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Pravažiavę pasienio punktą vykstame į Gervėčius - lietuviškąją „salą“ Baltarusijoje, kur lankomės pačioje gražiausioje katalikų bažnyčioje, pastatytoje 1903 metais. Bažnyčios statybai buvo užsakytos specialios plytos, o stogo danga atvežta net iš Vokietijos. Vykstame link Naručio, pakeliui aplankydami (pagal galimybę) Augustijonų vienuolyno Šv. Mykolo Arkangelo bažnyčią. Išlikęs itin vertingas bažnyčios interjero dekoras. Manoma, kad šį dekorą kūrė tie patys meistrai, kaip ir Vilniaus Šv. Petro ir Povilo bažnyčios. Atvykstame prie Naručio ežero, kur yra įsikūręs Naručio nacionalinis parkas. Parke saugomas ežeringas kraštovaizdis su mažai žmogaus paliesta gamta. Lankomės šalia ežero esančiame Nanosy kaime. Vietinio verslininko dėka vietovėje įsikūrė etnokultūros centras, kuris yra sudarytas iš keliolikos pagal senas tradicijas pastatytų rąstinių namelių. Vienuose jų įsikūrę maži muziejai, kuriuose laikomi įvairūs su Baltarusijos istorija susiję daiktai bei rakandai. Vienas įdomiausių etnokultūros centro objektų - net 500 skirtingų „samovarų“ kolekcija. Čia aplankysime vaistažolių sodą („Aptekarskij sad“). Naručio regione įvardijamas kaip viena įdomiausių vietų. Nacionaliniame parke ir rytinėje ežero pusėje įsikūręs sodas skirtas susipažinti su įvairiausiais vaistiniais augalais, kurie toje pačioje vietoje ir auga. Laisvas laikas, kuriuo metu siūlome pasivaikščioti po parko teritoją. Nakvynė sanatorijoje.

2 diena

Pusryčiai. Laisvas laikas Naručio teritorijoje arba už papildomą mokestį galima įsigyti procedūras sanatorijoje. Vykstame į Zaliesę, kur mūsų laukia ekskursija po Oginskių dvarą, kurį vadindavo „Šiaurės Atėnais“. Kleopas Oginskis sukūrė čia ne tik klasicizmo rūmus, bet ir meno oazę. Keliaujame prie Krėvos miestelio, kur matysime vienos ankstyviausių senovės Lietuvos mūro pilies griuvėsius. Pilis statyta dviejų nedidelių upelių santakoje, netaisyklingo keturkampio plano kaip uždaras gynybinis ir gyvenamasis kompleksas. Vakare grįžtame į Lietuvą.

Į kainą įskaičiuota

  • 1 nakvynė su pusryčiais sanatorijoje
  • kelionė turistiniu autobusu
  • kelionių vadovo – gido paslaugos
  • dokumentų tvarkymas.

Į kainą neįskaičiuota

  • Bilietų kaina į mokamus ekskursinius bei pramoginius objektus į kelionės kainą neįskaičiuota (patikslinsime vėliau).
  • Viza ir draudimas - 25 EUR/asm.

Viza: Visiems asmenims būtina viza. Vizos įforminimui būtinas pasas originalas, 1 nuotrauka. Dokumentai pateikiami ne vėliau kaip 10 dienų prieš išvykimą į kelionę.

Norint gauti vizą, būtina ši informacija: vardas, pavardė (ištekėjusioms moterims ir mergautinė pavardė), sutuoktinio (-ės) vardas, pavardė, gimimo data (jei vykstantysis gyvena santuokoje; jei ne - būtina nurodyti statusą (išsiskyręs, našlys), vykstančiojo telefonas, adresas, darbovietė (pavadinimas, adresas, pareigos), gimtasis miestas (pvz. LR, Vilnius).

Pastabos

Papildoma informacija ir registracija:

tel. +370 5 2724805, +370 685 10319, el. paštas: vilnius@kiveda