Vilniaus senamiestyje ankstyviausią rašytinę žinią apie stačiatikių buvimą Vilniuje randame popiežiaus legatų pasiuntinių ataskaitoje: Gedimino krikštui priešinasi žemaičiai ir rusai. Kas buvo tie „rusai“ ?...
...Kas buvo tie „rusai“ (stačiatikiai valdovo giminės nariai, Rusios žemių diduomenės atstovai ar vietiniai gyventojai), neaišku. Svarbu tai, kad jų „balsas“ buvo girdimas Lietuvos valdovo dvare. Jau nuo XIV a. Vilniuje apsigyvena didžiųjų kunigaikščių stačiatikės žmonos su savo patarnautojais ir šventikais, rusai stato seniausią Vilniuje cerkvę, įkuria pirklių namus, pirmąsias Vilniuje spaustuves. Ilgus metus pagrindinė raštvedybos kalba Lietuvoje – rusėnų.
Ekskursijos tikslas sudominti ir įtraukti mokinius į gyvą mokymosi procesą, supažindinti su Lietuvoje gyvenusia rusų bendruomene, jos religija, papročiais, svariu indėliu į Lietuvos istoriją, išlikusiu kultūriniu ir architektūriniu paveldu. Pagrindiniai ekskursijos uždaviniai supažindinti mokinius su svarbiausiomis Vilniaus senamiesčio vietomis, stačiatikių Katedra, cerkvėmis, asmenybėmis, istoriniais reliktais ir meninėmis detalėmis, glaudžiai susijusiomis su rusų bendruomenės istorija. Edukacinės programos uždavinys, skatinti mokinius suprasti ir interpretuoti istoriją, iškelti klausimus apie tautinių bendruomenių gyventojus, atkreipti dėmesį į skirtingų tautų patirtus iššūkius. Ugdyti pastabumą ir gilinti žinias,religinių konfesijų įvairovės klausimu. Skatinti vaikų toleranciją ir supratimą apie daugiatautį Vilnių ir jo kultūrinę aplinką.
Ekskursijos metu mokiniai įtraukiami į edukacinius, teminius žaidimus padedančius suprasti istorinį pasakojimą, tyrinėti,interpretuoti ir sujungti istorijos faktus ir kultūros ženklus į vieną visumą, skatinant vertinti ir saugoti kultūros ir architektūros paveldą ir pagarbą kitoms tautoms ir religijoms.
Edukacinės programos turinys ir forma pritaikoma individualiai pagal amžiaus grupę.
Pagal poreikius turėti smulkiųjų pinigų savo išlaidoms.
Įspėjame: Kelionės kaina priklauso nuo Jūsų išvykimo vietos ir datos.