LDK elito rūmai ir jų tradicijos Vilniuje

Trukmė
1 diena

Kelionės aprašymas

Kelionės trukmė:
1 diena
Kelionės tipas:
Moksleiviams Kultūros pasas
Aplankomos vietos:
Vilnius

Eksursijos metu susipažinsime su  išlikusiu gausiu rūmų ir pilių paveldu bei pažinsime vietas kur rezidavo Radvilos, Sapiegos, Chodkevičiai bei tuo laikmečiu viešėję kunigaikščiai ir imperatoriai. 

Jūsų patogumui:

Rekomenduojama 7-12 klasių mokiniams
Individualiai priderinsime Jums tinkančias datas ir laikus
Aktyvi 1,5 val. programa atvirose Vilniaus miesto erdvėse
Jei turite kokių klausimų ar dvejojate rinktis šią kelionę ar paslaugą, susisiekite nurodytu tel. arba elektroniniu paštu:
+370 (5) 2724805

Kelionės programa

1
1.5 val. trukmės kultūrinė edukacinė programa - ekskursija 7-12 kl. mokiniams

Nuo seno LDK ir Vilniaus istoriją garsino garbingos didikų giminės: magnatai, kultūros, raštijos ir religijos mecenatai, architektūros puoselėtojai, kosmopolitai Radvilos, Sapiegos, Chodkevičiai. Iš jų kilo garsūs politikai, diplomatai, rašytojai, karvedžiai, vyskupai, kardinolai, o jų gyvenimo pėdsakus šiandien liudija išlikęs gausus rūmų ir pilių paveldas, rašytinių šaltinių, relikvijų lobynas, istorinės žinios. Šios ekskursijos tikslas supažindinti moksleivius su istorija, žymiomis asmenybėmis, kurių veikla prisidėjo prie Lietuvos kultūros tradicijų, istorijos ir paveldo sukūrimo bei išsaugojimo. Ekskursijos metu sužinosite apie pasirinkto laikmečio įvykius, dvarų kasdienybę ir puotas, apie kompozitorius ir atlikėjus iš visos Europos, viešėjusius ir kūrusius didikų dvaruose, apie kilusius (arba vos nekilusius) karus tarp atskirų didikų, apie stebuklus, įvykusius puotų metu ir pakeitusius žmonių gyvenimus.

Programą pradėsite nuo Arkikatedros bazilikos. Prie Valdovų rūmų sužinosite apie skirtingais amžiais juos garsinusias iškilias LDK asmenybes ir valdovus: karalius, kunigaikščius, čia viešėjusius imperatorius. Eidami Šv. Jonų gatvematysite didikų rūmus, aptarsite jų buvusių šeimininkų darbus Lietuvai. Garsios Sapiegų giminės dramas slepia Šv. Mykolo Arkangelo bažnyčios ir kadaise čia veikusio vienuolyno sienos. Nacionalinės dailės galerijos kieme sužinosite apie Chodkevičių šeimos gyvenimą ir veiklą. Prie Vilniaus Rotušės išgirsite, koks kultūrinis gyvenimas virė nuo viduramžių iki XIX a., kokias šventes šventė kilmingos LDK giminės ir kokios tradicijos buvo puoselėjamos. Pateiksime įdomių faktų,vykdysite užduotis, lavindami vaizduotę ir atmintį. Programą ves profesionalus gidas, informacija bus pateikiama vaizdžiai,atrinkti įdomiausi faktai bei įvykiai, foto nuotraukos ir archyvinė medžiaga galinti sudominti mokinius.

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • Ekskursijos gidas;
  • Apžvalginė ekskursija.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Pagal poreikius turėti smulkiųjų pinigų savo išlaidoms.

Svarbi kelionės informacija!

  • Jei edukacinę programą užsako mokinių grupė - programos turinys ir forma pritaikoma individualiai pagal amžiaus grupę (rekomenduojama 7-12 klasių mokiniams).
  • Organizuojame individualias ekskursijas kolektyvų/moksleivių grupėms.
  • Ekskursijos laiką ir datą deriname asmeniškai.

Papildomas aprašymas

Papildoma informacija : tel. +370 5 2724805, +370 650 12607, el. paštas: info@kiveda.lt
Kultūros paso paslaugas gali rezervuoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Čia
Norėdami sužinoti savo mokyklos koordinatoriaus kontaktus spauskite čia

Įspėjame: Kelionės kaina priklauso nuo Jūsų išvykimo vietos ir datos.

Kelionės atsiliepimai

Keliautojo atmintinė

Trukmė
1 diena

Susijusios kelionės. Gal jus sudomins?