"La Belle Époque" ir jos atspindžiai Vilniuje

Trukmė
1 diena

Kelionės aprašymas

Kelionės trukmė:
1 diena
Kelionės tipas:
Moksleiviams Kultūros pasas
Aplankomos vietos:
Vilnius

„La Belle Époque“ (Gražiosios epochos) terminu buvo pavadintas laikotarpis Europoje, prasidėjęs ir sutapęs su Trečiosios Prancūzijos Respublikos gimimu 1871 m. ir trukęs iki I Pasaulinio karo. Rusijos Imperiją, kurios sudėtyje buvo Vilnius, jis pasiekė vėliau, o ypač išsiskleidė po 1905 m. reformų ir pertvarkų. Tai buvo optimizmo, gerbūvio, grožio ir taikos epocha.

Jūsų patogumui:

Rekomenduojama 7-12 klasių mokiniams
Individualiai priderinsime Jums tinkančias datas ir laikus
Aktyvi 1,5 val. programa atvirose Vilniaus miesto erdvėse
Jei turite kokių klausimų ar dvejojate rinktis šią kelionę ar paslaugą, susisiekite nurodytu tel. arba elektroniniu paštu:
+370 (5) 2724805

Kelionės programa

1
1.5 val. trukmės kultūrinė edukacinė programa - ekskursija 7-12 kl. mokiniams

Tai buvo metas, kai visuomenės laisvalaikio kultūra virto gyvenimo būdu, o jis lyg veidrodis atspindėjo tuo metu vykusius ekonominius, politinius ir socialinius pokyčius, atgijo pasitikėjimas mokslo galia. Vilniuje tuo metu buvo atidarytas viešasis miesto sodas, o veiklos centras persikėlė į naujai tiesiamą Jurgio prospektą, kur atsivėrė viešbučiai, bankai, naujos parduotuvės, teatrai ir kino teatrai, cirkas. Tuo pat metu keitėsi moterų ir vyrų mados. Miesto madas diktavo garsių bajorų giminių – Tiškevičių, Jelenskių, Pliaterių, Oginskių – atstovai. Tuo metu gimė modernas – naujos visuomenės stilius, turėjęs sukurti žmogaus aplinkoje estetikos prisodrintą terpę. Vilniuje finansininkas J. Montvila įkūnijo pirmąjį kvartalinį šio stiliaus projektą. Šios edukacinės programos - ekskursijos tikslas, supažindinti su „Gražiosios epochos“ istoriniu laikotarpiu, jo kultūra ir paveldu Vilniuje, nusikeliant į 120 metų senumo laikus, atrasti šios unikalios epochos betarpiškus ir netiesioginius liudijimus Vilniuje, atskleisti miesto raidos ir modernėjimo ypatybes, susipažinti su ryškiausiomis to meto kultūros madą kūrusiomis ir ją vartojusiomis asmenybėmis. Programos metu mokiniai įtraukiami į temines diskusijas. Istorinis pasakojimas papildomas archyviniais dokumentais, nuotraukomis ir to meto spaudos pranešimais. Programos maršrutas, prasidėjęs prie Karaliaus Mindaugo tilto, tęsiamas T. Vrublevskio g., pasuka į Gedimino prospektą ir jo prieigas. Programa baigiasi Lukiškių aikštėje, kompaktiškoje atkarpoje, kur koncentruojasi gausus šios epochos palikimas.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • Ekskursijos gidas;
  • Apžvalginė ekskursija.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Pagal poreikius turėti smulkiųjų pinigų savo išlaidoms.

Svarbi kelionės informacija!

  • Jei edukacinę programą užsako mokinių grupė - programos turinys ir forma pritaikoma individualiai pagal amžiaus grupę (rekomenduojama 7-12 klasių mokiniams).
  • Organizuojame individualias ekskursijas kolektyvų/moksleivių grupėms.
  • Ekskursijos laiką ir datą deriname asmeniškai.

Papildomas aprašymas

Papildoma informacija : tel. +370 5 2724805, +370 650 12607, el. paštas: info@kiveda.lt
Kultūros paso paslaugas gali rezervuoti/užsakyti tik mokyklos vadovo paskirtas asmuo - koordinatorius. Čia
Norėdami sužinoti savo mokyklos koordinatoriaus kontaktus spauskite čia

Įspėjame: Kelionės kaina priklauso nuo Jūsų išvykimo vietos ir datos.

Kelionės atsiliepimai

Keliautojo atmintinė

Trukmė
1 diena

Susijusios kelionės. Gal jus sudomins?