Domitės? Susisiekite
Jei naujienų gauti nepageidaujate, nuimkite žymėjimą


Savaitgaliais ir švenčių dienomis nedirbame. Į tomis dienomis atliktus paklausimus atsakysime artimiausią darbo dieną


Dėmesio! Vienadienių ekskursijų ir išvykų po Vilnių ir Lietuvą dalyviams

Neatvykus į ekskursiją ir apie tai nepranešus į Kivedą likus iki ekskursijos mažiau nei 2 darbo dienoms - pinigai už ekskursiją negrąžinami

 
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoj skaitliukai

Vilnius. Carų valdžioje 1795 – 1915 m.: 120 metų laisvės troškimo ir kovų

Apie kelionės datas ir kainas prašome teirautis telefonu arba e-paštu
Atgal

Maršrutas

Priešų parklupdytas miestas nerimo ištisą šimtmetį...

Šalis

Lietuva
Vilnius

Nauja

Tipas

Edukacinė
Pažintinė
Kolektyvams

Trukmė

2 val.

Transporto tipas

Autobusas

 

Po XIX a. vidurio sukilimo pradėta griauti gynybinė Vilniaus miesto siena. Priešų parklupdytas miestas nerimo ištisą šimtmetį, o imperinė administracija kirto iš peties: uždarytas Vilniaus universitetas, uždrausta lietuviška spauda, vietoj tradicinio raidyno įvesta kirilica, sustiprinta tautinė priespauda. Tautinė priespauda Lietuvoje buvo dvejopa. Pirma – lietuvių tauta buvo polonizuojama, antra – prievarta rusinama. Bažnyčios įtakai palaužti vienuolynus ir bažnyčias vertė kalėjimais, sandėliais, karo ligoninėmis, stačiatikių cerkvėmis.

 

Palaužta tauta nepasidavė, prasidėjo nelegalus knygų gabenimas, kūrėsi spaudos platinimo draugijos, aktyviai dirbo knygnešiai, knygos spausdinamos užsienyje.

 

Tautinį atgimimą skatino ir slapti lietuvių vakarai. XIX a. pabaigoje pradėtas leisti pirmasis Didžiajai Lietuvai skirtas spausdintas mėnesinis visuomeninis politinis ir literatūrinis žurnalas lietuvių kalba „Aušra“. Šis žurnalas sugebėjo suburti jaunąją Lietuvos šviesuomenę bendram dideliam tautos darbui, padrąsino griežčiau reikšti savo pageidavimus, paskatino skelbti ir platinti tautos pabudimo įdėją... 

 

Pagaliau ateina ilgai laukti 1905 m. Daktaro Jono Basanavičiaus iniciatyva ir sunkiu darbu sušauktas Didysis Vilniaus seimas, parengęs dirvą Lietuvos nepriklausomybei.

 

 

Į kainą įskaičiuota

gido paslaugos;

apžvalginė ekskursija.

Pastabos

Papildoma informacija ir registracija:

tel. + 370 5 2724805, + 370 650 12607 arba el. paštu projektai@kiveda.lt