Domitės? Susisiekite
Jei naujienų gauti nepageidaujate, nuimkite žymėjimą


Savaitgaliais ir švenčių dienomis nedirbame. Į tomis dienomis atliktus paklausimus atsakysime artimiausią darbo dieną


 
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoj skaitliukai

Šiaurės Lenkija ir Kryžiuočių ordino keliais

Apie kelionės datas ir kainas prašome teirautis telefonu arba e-paštu
Atgal

Šalis

Lenkija
Gdanskas, Olštynas

Nauja

Tipas

Pažintinė
Teminė
Kolektyvams

Trukmė

3 d./ 2 n.

Transporto tipas

Autobusas

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Vilniaus. Keliaujame per kaimyninės Lenkijos Pomeranijos kraštą ir buvusias Kryžiuočių ordino žemes. Susipažįstame su viena didžiausių Viduramžių Europos jėgų – Kryžiuočių ordinu, jo istorija, jų kovas su Lenkija ir Lietuvos Didžiąja Kunigaikštyste. Atvykstame į Didžiausią Europoje viduramžių pilį ir buvusią Ordino magistro būstinę – Marienburgo pilį. Pažintis su kryžiuočių riterių gyvenimu, tvirtovės istorija ir kitomis įdomybėmis. Vėliau kelionė į garsiausią Hanzos pirklių miestą – Gdanską. Pažintinė ekskursija mieste: Aukštutiniai, Auksiniai ir Žalieji vartai, Uosto krantinė ir centrinė Ilgojo turgaus gatvė, 1633 m. pastatytas Neptūno fontanas, liudijantis uostamiesčio statusą, Artūro rūmai, kuriuose rinkdavosi turtingi miesto žmonės bei vykdavo įvairių gildijų, brolijų, pirklių susirinkimai, Šv. Marijos bažnyčia, stebinanti savo dydžiu ir aukščiu bei Kryžiuočių ordino laikus menantys ženklai. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai. Vykstame į Kvydziną, kur lankysimės dar vienoje įspūdingoje Kryžiuočių ordino tvirtovėje. XIV a. įkurtoje Pilyje kurį laiką rezidavo ordino magistrai. Išskirtinis šios pilies bruožas – ilgiausias Europoje pilies danskeris (išsikišęs pilies tiltas su bokštu). Lenkijos karalius ir LDK didysis kunigaikštis Jogaila prieš Žalgirio mūšį buvo užėmęs šią pilį. Kaip Jogaila taip ir mes po pilies “užėmimo” keliaujame į Žalgirio mūšio vietą. 1410 m. liepos 13 dieną įvyko didžiausias viduramžių laikotarpio mūšis Vidurio ir Rytų Europoje. Jungtinė Lenkijos ir Lietuvos kariuomenė, vadovaujama Jogailos ir Vytauto Didžiojo, susigrūmė su didžiąja Kryžiuočių ordino kariuomene, kuriai vadovavo Fridrichas fon Jungingeno. Garsiausias lietuvių istorinėje atmintyje išlikęs mūšis, menantis didinguosius LDK laikus ir pergalę prieš pagrindinius priešus. Po mūšio vietos aplankymo keliaujame į dar vieną Svarbų Pomeranijos miestą – Olštyną. Trumpa pažintis su miestu: Senamiesčio aišktė, Varmijos kapitulos pilis, M. Koperniko palikimas. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Pusryčiai. Lankysime Olštyno tvirtovę, kurioje 1516-1521 m. rezidavo Mykalojus Kopernikas. Susipažinsime su laikotarpiu, kurio metu žlunga Kryžiuočių ordino galybė ir didžioji dalis Pomeranijos teritorijų atitenka Lenkijai. Grįžtant atgal į Lietuvą bus galimybė sustoti ir apsilankyti garsiojoje nacistinės Vokietijos galybę ir žiaurumus menančiame Vilko guolyje. Vėlai vakare grįžtame į Vilnių.

Į kainą įskaičiuota

  • 2 nakvynės + 2 pusryčiai turistinės klasės viešbutyje,kambariai dviviečiai/triviečiai,
  • kelionė turistiniu autobusu,
  • kelionės vadovo-gido paslaugos.

Į kainą neįskaičiuota

  • Bilietų kaina į muziejus, vietinių gidų paslaugas ir kitus ekskursinius bei pramoginius objektus į kelionės kainą neįskaičiuota – apie 85 PLN Moksleiviui/vaikui ir 105 PLN suaugusiam. 

Pastabos

  • Visiems būtini asmens dokumentai: LR piliečio pasas arba asmens identifikavimo kortelė.
  • Kolektyvams! Iš anksto aptarus su kelionių organizatoriumi, į kelionės programą galima įtraukti nepaminėtus objektus.
  • Važiuojant į užsienį yra rekomenduojama apsidrausti. Medicininių išlaidų draudimas 2 d.  – 2,60 €/asm. Jį galite įsigyti KIVEDOJE.
  • Papildoma informacija ir registracija:
    tel. +370 5 2724805, +370 685 10319, el. paštas: vilnius@kiveda.lt