Domitės? Susisiekite
Jei naujienų gauti nepageidaujate, nuimkite žymėjimą


Savaitgaliais ir švenčių dienomis nedirbame. Į tomis dienomis atliktus paklausimus atsakysime artimiausią darbo dieną


 
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoj skaitliukai

Sicilija - saulė, citrinos, Etnos ugnis ir smaragdinė jūra

Atgal

Maršrutas

Etnos ugnikalnis – Katanija – Savoka – Taormina – Lipario salos – Tindaris – Čefalu – Palermas – Monrealė – Kastelamarė del Golfas – Eričė – Segesta – Agridžentas -Romėnų vila – Modika – Notas - Sirakūzai

Šalis

Italija
Sicilija

Tipas

Pažintinė
Išrankiems
Kolektyvams

Trukmė

9 d./ 8 n.

Transporto tipas

Lėktuvas

Išvykimo data Grįžimo data Kaina € Kaina Lt Likusių vietų skaičius
2018-04-30 2018-05-08 690 2382.43  

1 diena

Skrydis į Siciliją. Vykstate į viešbutį. Nakvynė Taorminos apylinkėse.

2 diena

Pusryčiai. Išvyka prie Etnos - didžiausio veikiančio ugnikalnio Europoje. "Etna - dangaus stulpas, padengtas sniegu", - taip apie ugnikalnį rašė vienas senovės graikų poetas. Autobusu kilsite į 1900 m aukštį. Kildami stebėsite, kaip keičiasi gamta: kuo aukščiau kilsite, tuo labiau ji skurdės, kol galiausiai netikėtai išvysite, jog prieš jus atsiveria mėnulio peizažas. Toliau kelsitės keltuvu (už papildomą mokestį, esant tinkamoms oro sąlygoms), važiuosite autobusu - džipu iki Etnos ugnikalnio kraterio (2900 m). Nenorintys kilti galės pavaikščioti aplink du užgesusius kraterius, pasigrožėti suvenyrų parduotuvėse esančiais dirbiniais iš lavos. Esant galimybei, sustosite degustuoti sodraus sicilietiško vyno. Vykstate į išskirtinės architektūros miestą Kataniją. Šio miesto pagrindinė statybinė medžiaga buvo vulkaninės uolienos. Etnos ugnikalnio šešėlyje įsikūrusi Katanija nuo išsiveržimų yra nukentėjusi keletą kartų. Daugiausiai žalos pridarė 1669 metų išsiveržimas, kai visą Kataniją užliejo ugnikalnio lava. Visas senamiestis buvo pastatytas iš naujo, iškilo barokinio stiliaus pastatai, kurių statybai buvo panaudotas bazaltas ir kalkakmenis. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Taorminos apylinkėse.

3 diena

Pusryčiai. Vykstate į žavų Savokos (Savoca) miestelį, kuriame buvo filmuojamos „Krikštatėvio“ scenos. Vykstate į garsiausią ir prabangiausią Sicilijos kurortą Taorminą, kuri žavi įdomia architektūra. Gi de Mopasanas rašė: "Be peizažo čia nieko nėra, bet tame peizaže tu rasi viską, kas egzistuoja žemėje, kad džiugintų akis, protą, sielą ir vaizduotę". Minkštas klimatas, gražus peizažas ir visus metus karaliaujanti ramybė išgarsino Taorminą visame pasaulyje. Šį miestą aplankę daug labai žymių ir talentingų žmonių. Ekskursijos metu aplankysite Graikų teatrą (II a. pr.Kr.), arabų laikais statytus ir vėliau pertvarkytus didikų Korvajų rūmus (Palazzo Corvaja), Šv. Mykolo iš Bario katedrą, viešuosius sodus. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Taorminos apylinkėse.

4 diena

Pusryčiai. Vykstate į Sicilijos „Havajus“ - Lipario salas (Isole Lipari). Jos dar vadinamos septyniais Viduržemio jūros perlai. Pagrindinės Lipario salos sostinė Liparis garsėja paplūdimiais, senamiesčiu, virš jo iškilusia senovine pilimi, Archeologijos muziejumi, normanų periodo katedra. Lipario saloje ilgą laiką buvo kasama pemza, todėl šiandien galima grožėtis ypatingu šios pakrantės vandens žalumu - vanduo spindėte spindi būtent dėl pribyrėjusio balto pemzos smėlio. Vulkano sala (Isole Vulcano) taip pat labai svetinga turistams, ypač tiems, kuriems patinka SPA procedūros ir paplūdimių įvairovė: nuo akmeningų iki juodo smėlio (pajuodusio dėl vulkano pelenų). Anot legendos, šioje saloje gyveno ugnies dievas Hefaistas. Būtent Vulkano saloje pirmą kartą mokslininkams pavyko iš arti apžiūrėti veikiančio ugnikalnio kraterį, tad salos pavadinimu buvo pakrikštyti ir visi kiti lavą spjaudantys kalnai. Vulkano saloje yra sieros gydomųjų maudyklių, kuriose bus galima išsimaudyti. Svarbiausias salyno virtuvės elementas – žuvys: virtos, keptos keptuvėje, ant grotelių arba atviros ugnies, bet retai kada pagardintos kuo nors daugiau nei žiupsneliu žolelių, citrinos ir alyvuogių aliejaus lašeliu. Salų gyventojų stalas neįsivaizduojamas ir be moliuskų, kalmarų ir sepijų su pomidorų ir kaparėlių padažu arba įdarytų duonos trupinių, alyvuogių, kaparėlių ir česnakų mišiniu. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Milazco (Milazzo) apylinkėse.

5 diena

Vykstate į svarbiausią Sicilijos piligriminį miestą Tindarį. Didžiulėje ir labai puošnioje 20 a. viduryje statytoje bažnyčioje išvysite Tindario Juodosios Madonos satulą, manoma į salą atvežtą 9 a. pradžioje. Nuo įspūdingo kalno atsivers neregėto grožio panorama su smaragdo spalvos jūra ir balto smėlio paplūdimio juosta. Šis vaizdas tapo viena iš Sicilijos vizitinių kortelių. Vykstate į kurortinį Čefalu (Cefalu) miestelį. Trumpa ekskursija po senamiestį: normanų katedra, arabų laikų skalbykla, siauros gatvelės, graži įlanka miesto centre. Vykstate į Sicilijos sostinę - Palermą (Palermo). Aplankote kapucinų vienuolyną (Convento dei Cappuccini), kurio rūsiuose saugoma 8000 mumijų ir skeletų. Pamatysite Karalių rūmus (Palazzo dei normani), apžiūrėsite Martoranos bažnyčią, Duomo katedrą, Pretorijos aikštę su „gėdos“ fontanu. Vakarienė ir nakvynė Palermo apylinkėse.

6 diena

Pusryčiai. Vykstate į Monrealę (Monreale) kur grožėsitės arabų-normanų stiliaus Santa Maria La Nuova katedra (XII a), kurią puošią 10 000 kv.m bizantinio stiliaus mozaikos. Pakeliui į Eričę užsuksite į žavų Kastelamare del Golfo (Castellamare del Golfo) viduramžių miestelį. Vykstate į Eričę (Erice) – menininkų ir bohemos atstovų rojų. 800 m virš jūros lygio iškilęs miestelis žavi nuostabiaiTrapanio pakrantės vaizdais. Šis miestas išsaugojo viduramžių dvasią ir keliautojus vilioja pritrenkiančiais vaizdais ir gyva istorija. Daug lankytojų sulaukia dvi – arabų ir normanų – statytos pilys, gausybė bažnyčių. Apžiūrėjus istorinį – architektūrinį palikimą galima leistis į akmenimis grįstų viduramžių gatvelių labirintą, kur už kiekvieno posūkio atsiveria vis kiti vaizdai. Patys siciliečiai net nesvarstydami Eričės miestelį yra įrašę į gražiausių Sicilijos miestų penketuką. Giedrą
dieną iš Eričės gerai matosi Egadų salos, vakaruose atsiveria Rytų Sicilijos panorama – Tirėnų jūra, nuostabi uolėta pakrantė. Eričė garsėja migdoliniais kepiniais, rankų darbo austiniais kilimėliais ir daugybe kitų mielų smulkmenų. Vakarienė ir nakvynė Trapanio apylinkėse.

7 diena

Pusryčiai. Vykstate į Sedžestą (Segesta). Elimų tautos įkurtas miestas klestėjo trumpai, bet iki šių dienų išlikęs kalvos šlaite iškaltas teatras ir neužbaigta šventykla. Turėsite galimybę išvysti iki šių dienų neįprastai gerai išsilaikiusią dorėnų šventyklą. Ši V-jo amžiaus pr. Kr. šventykla apstulbina savo didingumu, o jos aukso spalvos akmens struktūra puikiai atspindi saulės šviesą ir sukuria paslaptingos vietovės įspūdį. Nors taip ir nebuvo užbaigta, ši šventykla yra vienas geriausiai išlikusių graikų šventyklų pavyzdžių. Trumpas, status kelias ves link kito svarbaus lankytino objekto, kuriuo garsėja Sedžestos archeologinis kompleksas – graikų teatro, kur nuo kalvos šlaito atsiveria stulbinančio grožio vaizdai. Sustosite panoraminėje aikštelėje pasigrožėti Turkų laiptų uola (Scala dei Turchi). Vėjas ir lietus per tūkstančius metų klintmolio uolienoje suformavo natūralius laiptus. Saulės spinduliai jūros ir dangaus mėlyje dar labiau išryškina akinamą uolos baltumą. Keri ne tik nuostabus uolos kyšulys, su juo grožiu varžosi ir gretimi paplūdimiai. Vykstate į Agridžentą (Agrigento), kuris keliautojus žavi puikiai išlikusiomis senosiomis šventyklomis. Kasmet milijonai turistų aplanko Šventyklų slėnį, kurį UNESCO 1997 m. įtraukė į saugotinų objektų sąrašą kaip vieną žymiausių ir geriausiai išlikusių antikinių miestų Viduržemio jūros teritorijoje. Šventyklų slėnyje geriausiai išlikusios Konkordijos, Junonos, Heraklio ir Dioskurų šventyklos. Vakarienė ir nakvynė Agridžento apylinkėse.

8 diena

Pusryčiai. Vykstate į netoli Pjacos Armerinos (Piazza Armerina) miestelio esančią Romėnų Vilą (Villa romana del Casale). Ši prabangi vila yra vienas didžiausių ir geriausiai išlikusių antikos statinių, stebinančių puošniomis grindų mozaikomis, spalvų gama ir įvairių patalpų gausa. Vykstate į Modiką (Modica), dar vadinamą Sicilijos šokolado sostine, nes šokoladas iš Modikos, vertinamas visoje Italijoje, jau tapo prekės ženklu, žyminčiu išskirtinumą ir aukščiausią kokybe. Šiame mieste šokoladas gaminamas pagal senąjį actekų metodą, kurį Pietų Amerikos užkariautojai ispanai atvežė į Europą. Tuo metu tie patys ispanai valdė ir dviejų Sicilijų karalystę, tad toks šokolado gaminimo būdas Sicilijoje paplito ir iki šiol buvo išlaikytas čia - Modikoje. Apsilankę vienoje iš vietinių dirbtuvių ar parduotuvėlių galėsite paragauti ir įsigyti ypatingų lauktuvių. Vykstate į Notą (Noto) – žymiasią barokinės architektūros miestą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Sirakūzų apylinkėse.

9 diena

Pusryčiai. Sirakūzai (Siracusa) - vienas iš gražiausių graikų miestų, kadaise svarbus Viduržemio jūros uostas. Sirakūzų senamiestis įsikūręs Ortidžijos (Ortigia) saloje ir yra saugomas UNESCO. Sirakūzus įkūrė korintiečiai 734 m.pr.Kr. Anuomet tai buvo vienas gražiausių antikinio pasaulio miestų, galėjęs lygiuotis netgi su Atėnais. Vienas žymiausių iš Sirakūzų kilusių žmonių - antikos matematikas ir astronomas Archimedas. Sirakūzų archeologinėje vietovėje iškilo daugybė gerai išsilaikiusių graikų ir romėnų paveldo objektų. Graikų teatras, pastatytas maždaug V a. pr. Kr. Jis yra didžiausias kada nors pastatytas tokio pobūdžio objektas - 59 eilėse sutilpdavo iki 15 000 žiūrovų. Kiekvienais metais nuo gegužės vidurio iki birželio pabaigos šiame teatre vyksta Graikų teatro festivaliai. Kiek tolėliau stūkso seno akmens karjerai. Šiandien čia yra žavus ir aromatingas citrinmedžių sodas, vadinamas "Rojaus latomija". "Dioniso ausis" - 20 m aukščio ir 65 m gylio smailios arkos pavidalo urvas. Sirakūzų senamiestyje rasite viską, ko reikia smalsiam turistui: begales senų gražių pastatų, visą įsivaizduojamą Sicilijos maistą restoranuose, galėsite pasivaikščioti krantine. Prisiliesite prie grindinio, ant kurio galbūt sėdėjo Archimedas. Priklausomai nuo skrydžio laiko išvykstate į oro uostą.

 

Į kainą įskaičiuota

Pažintinė kelionė autobusu pagal nurodytą programą.

7 nakvynės, 2 - 3* viešbučiuose, 2 - 3 vietų kambariuose.

7 pusryčiai, 7 vakarienės (esant ankstyvam išvykimui - pusryčių paketas).

Lietuviškai kalbančio kelionės vadovo paslaugos.

Į kainą neįskaičiuota

Lėktuvo bilietai (nuo 200 eurų) su rankiniu 10 kg bagažu (registruotas bagažas už papildomą mokestį).

Už lankomus objektus mokama papildomai (apie 130 eurų);

Už kai kurias ekskursijas mokama papildomai (apie 65 eurai);

Medicininių išlaidų draudimas, pietūs, arbatpinigiai, draudimas, kitos nepaminėtos išlaidos.

Priemoka už vienvietį kambarį 120 eurų.

Pastabos

Kolektyvams! Iš anksto aptarus su kelionių organizatoriumi, į kelionės programą galima įtraukti nepaminėtus objektus.

Aviabilietai nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami, pavardės keitimas už papildomą mokestį.

Kai kurių lankomų objektų gidų paslaugos teikiamos už papildomą mokestį.

Grupės dydis 12 – 14 keliautojų. Vykstant mažesniam keliautojų skaičiui kelionės kaina gali keistis.

Visiems būtini asmens dokumentai: LR piliečio pasas arba asmens identifikavimo kortelė.

Atsižvelgiant į objektyvias sąlygas, kelionių organizatorius gali keisti suplanuotą kelionės programą ir objektų lankymo eiliškumą.

Jūsų kelionių konsultantas KIVEDOJE:

tel. +370 5 2724805, +370 650 88550, el. paštas: travel@kiveda.lt