Domitės? Susisiekite
Jei naujienų gauti nepageidaujate, nuimkite žymėjimą


Savaitgaliais ir švenčių dienomis nedirbame. Į tomis dienomis atliktus paklausimus atsakysime artimiausią darbo dieną


Dėmesio! Vienadienių ekskursijų ir išvykų po Vilnių ir Lietuvą dalyviams

Neatvykus į ekskursiją ir apie tai nepranešus į Kivedą likus iki ekskursijos mažiau nei 2 darbo dienoms - pinigai už ekskursiją negrąžinami

 
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoj skaitliukai

Lietuva. Nuo aukščiausios bažnyčios bokštų iki „uošvės liežuvio“

Apie kelionės datas ir kainas prašome teirautis telefonu arba e-paštu
Atgal

Maršrutas

Anykščiai, Kupiškis

Šalis

Lietuva
Anykščiai, Kupiškis

Tipas

Pažintinė
Ekskursija
Kolektyvams

Trukmė

1 d./ 0 n.

Transporto tipas

Autobusas

Kur galima pasivaikščioti sulig medžių viršūnėmis, kur buvo parašyta garsioji poeto, kunigo Antano Baranausko poema „Anykščių šilelis“? Kuo Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia garsina Anykščius? Ką pasakoja Kupiškio piliakalnio legenda? Kur yra muziejus po atviru dangumi? Kokio ilgio „uošvės liežuvis“smiley?Atsakymus rasite keliaudami po Anykščių ir Kupiškio apylinkes.

Kelionę pradėsime prie dviejų upių – Anykštos ir Šventosios – santakos įsikūrusiame  Aukštaitijos mieste – Anykščiuose. Vietovė garsėja neogotikine Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia, tai aukščiausia dvibokšte bažnyčia Lietuvoje, šventovės interjerą puošia vertingi vitražai, medžio drožiniai. Ekskursija po miestą, sy vietiniu gidu. Šventosios upės pakrantėje ošia Anykščių šilelis, kur įrengtas 300 m ilgio Medžių lajų takas, kviečiantis pasivaikščioti sulig medžių viršūnėmis. Čia stūkso turbūt garsiausias ir antras pagal dydį akmuo Lietuvoje – Puntukas.

„Ar jūs nežinot, ar jūs neišmonot, kupiškėnai geri žmonas, jų tiesūs kelaliai.“ (Kupiškėnų himnas)

Būtent taip yra sakoma apie Kupiškyje gyvenančius žmones: „Kupiškėnai geri žmonės“. Nedidukas miestelis tikras atradimų lobynas, lyg miesto švyturys ten stovi aukšta neogotikinė Kristaus Žengimo į Dangų bažnyčia, per miesto centrą teka upė Kupa, o visą miestą puošia daugybė gražių skulptūrų, tai lyg muziejus po atviru dangumi. Netoli marių yra piliakalnis, kuris atsirado dviem milžinams surūkius pypkę, vienoje pusėje stovėdamas gali matyti bažnyčią, nuėjęs į priešingą – marias ir Uošvės Liežuvį. Kupiškio kraštas pasižymi jam vienam būdingu reljefu, gamtos ir istoriniais paminklais, savita tautosaka ir įdomiais papročiais, iki šių dienų išlaikyta kupiškėnų tarme.

Į kainą įskaičiuota

kelionė patogiu autobusu;

kelionės vadovas;

apžvalginės ekskursijos.

Į kainą neįskaičiuota

Šv. Mato bažnyčios bokštas: 1€/asm.

Medžių lajų takas: 1€/asm.

Pastabos

Papildoma informacija ir registracija:

tel. + 370 5 2724805, +370 699 68309 arba el. paštu keliones@kiveda.lt