Domitės? Susisiekite
Jei naujienų gauti nepageidaujate, nuimkite žymėjimą


Savaitgaliais ir švenčių dienomis nedirbame. Į tomis dienomis atliktus paklausimus atsakysime artimiausią darbo dieną


Dėmesio! Vienadienių ekskursijų ir išvykų po Vilnių ir Lietuvą dalyviams

Neatvykus į ekskursiją ir apie tai nepranešus į Kivedą likus iki ekskursijos mažiau nei 2 darbo dienoms - pinigai už ekskursiją negrąžinami

 
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoj skaitliukai

Lietuva. Į svečius pas žemaičius

Atgal

Maršrutas

Kelmės, Kurtuvėnų, Biržuvėnų dvarai

Šalis

Lietuva
Biržuvėnų dvaras, Kelmė, Kurtuvėnai

Nauja

Tipas

Pažintinė
Kolektyvams

Trukmė

1 d./ 0 n.

Transporto tipas

Autobusas

Išvykimo data Grįžimo data Kaina € Kaina Lt Likusių vietų skaičius
2019-08-17 2019-08-17 29 100.13  

 Kelionę pradėsime Žemaitijoje esančiame Kelmės dvare. Prabangiai apstatyta  dvaro rūmų salė  nukelia atvykusiuosius  į baroko spindesio, manieringų papročių laikotarpį. Dvaro svečius pasitinka  „ponia“ ir „ponas“, kurie pasiūlo  nusikelti visiems  trys  šimtus metų  atgal į baroko laikotarpio dvarą ir  susipažinti  kokia  buvo  XVIII a. dvariškių apranga,  jos aksesuarai, papročiai bei  etiketas. Dalyviai kviečiami  pažaisti  dvariškių tarpe populiarius  stalo žaidimus,  tapti  surengtų „gyvųjų paveikslų“ herojais.
Toliau vykstame į Kurtuvėnų dvaro sodybą. Ekskursijos metu susipažinsite su dvaro istorija, aplankysite vieną didžiausių Lietuvoje medinių svirnų,  rūmų terasą, parką, šv. Jokūbo bažnyčią su rūsiais. Kurtuvėnų svirnas – unikali Lietuvos medinio architektūros paveldo vertybė. Barokinių formų statinys stebina savo dydžiu, dviejų pakopų stogu su pusapvaliais stoglangiais, neįprastu įgilintu priesvirniu ir galerija, arkų pavidalo sijomis, kalvystės dirbiniais. Dvaro svirne nuo pat jo pastatymo buvo laikomi grūdai, vėliau jame įrengtas ir malūnas. Tačiau statinys buvo skirtas ne vien ūkio reikmėms – dvarininkas Jokūbas Nagurskis svirne įkūrė teatrą. Čia rengti baudžiauninkų vaidinimai, keltos puotos... Būtinai ragausite  šio krašto tradicinį patiekalą 5 dienas brandintą kumpį, kuris nuo seno būdavo ruošiamas per didžiąsias šventes. Kumpis patiekiamas su karšta bulve, kąstiniu ir kopūstais. Patiekalas tiekiamas su pristatymu ir pasakojimais. Vyksite į Biržuvėnų dvaro sodybą, lankydamiesi dvare Jūs ne tik išgirsite 300 metų skaičiuojančio dvaro istoriją, tačiau galėsite visa galva pasinerti į lobio paieškas. Sužinosite kur ieškoti „Laumės pėdos“, anot padavimų, čia trykštančių šaltinių vanduo – stebuklingas, sugražinantis jaunystę ir sveikatą. Netikite stebuklais? Kviečiame pabandyti. Tam reikia tik: atsigerti šio vandens, nusiprausti veidą ir žinoma tikėti :)

Į kainą įskaičiuota

Patogus turistinės klasės autobusas,
Kelionės vadovas,
Kelionės programa ir organizavimas.

Į kainą neįskaičiuota

Lankomiems objektams turėti apie 15 €/asm.

Pastabos

Papildoma informacija ir registracija:
tel.+ 370 69968309 arba el. paštu keliones@kiveda.lt