Domitės? Susisiekite
Jei naujienų gauti nepageidaujate, nuimkite žymėjimą


Savaitgaliais ir švenčių dienomis nedirbame. Į tomis dienomis atliktus paklausimus atsakysime artimiausią darbo dieną


 
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoj skaitliukai

Latvija. Gaujos Nacionalinio Parko pilys ir požemių karalystė

Atgal

Maršrutas

Vėjinių požeminiai ežerai – Krimulda – Turaida – Sigulda – Lygatnė – Cėsis – Araiši

Šalis

Latvija

Nauja

Tipas

Pažintinė
Pramoginė
Kolektyvams

Trukmė

2 d./ 1 n.

Transporto tipas

Autobusas

Išvykimo data Grįžimo data Kaina € Kaina Lt Likusių vietų skaičius
2018-06-02 2018-06-03 75 258.96  
2018-07-28 2018-07-29 75 258.96  

1 diena

Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Keliaujame per Latviją, susipažįstame su šalies gamta, kultūra ir tradicijomis. Atvykstame į Gaujos nacionalinį parką. Kelionę pradėsime nuo apsilankymo vieninteliuose požeminiuose ežeruose Latvijoje. Tai unikali urvų sistema su požemine upe ir dviem ežerais. Bendras jų ilgis – net 48 m. Kelionę tęsime į  Krimuldos dvarą. Susipažinsime su dvaru, jo istorija ir degustuosime naminio vyno. Dvaro vyndarys atskleis iš įvairių uogų gaminamo naminio vyno paslaptis. Vėliau vykstame į Siguldą – nedidelį miestelį prie Gaujos upės, kadaise buvusį svarbiausių prekybinių ir karinių Rytų Europos kelių sankryžoje. Apžvalginė ekskursija po Siguldos miestelį: viduramžių pilis, Gutmano ir Mažoji olos. Pagal galimybę lyno keltuvu persikelsime per Gaujos upę. Juo pakilsime net į 43 metrų aukštį, iš kur atsiveria nuostabus Gaujos upės abiejų krantų vaizdas. Ant vienos iš kalvų, šalia upės, stovi ir Turaidos viduramžių pilis – tvirtovė. Pamatysime Dainų slėnį, pilies ekspoziciją, pilies bokštą, nuo kurio atsiveria nuostabus Gaujos upės slėnis, Turaidos bažnyčią. Atvykstame į nakvynės vietą.

2 diena

Pusryčiai. Vykstame į Lygatnę, kur susipažinsime su pačiu miesteliu. Čia aplankysime nepaprastai įdomius atradimus – uolose esančias olas ir rūsius. Lygatnėje ir jos apylinkėse yra nemažai smiltainio atodangų, kurias vadiname uolomis ir uolienomis. Manoma, kad čia yra didžiausia smiltainio uolienų koncentracija visoje Latvijoje. Susipažinsime su Cesiu – vienu seniausiu Latvijos miestu, kur XI – XII a. buvo senųjų vendų medinė gyvenvietė, o XIII a. pastatyta akmeninė Livonijos ordino tvirtovė. Ekskursijos metu po senamiestį bei pilį išgirsite daug įdomių pasakojimų. Toliau Latvijos keliais važiuosime į Araiši kaimelį, kur prieš kelis metus rekonstruota unikali medinė IX a. gyvenvietė virš ežero. Tai ežero viduryje ant polių stovintis medinių pastatų kompleksas, kuriame galima rasti gyvenamąsias patalpas, tvartelius gyvuliams laikyti ir pan. Po nuostabių pilių, uolų ir gamtos vaizdų, kupini naujų įspūdžių, keliaujame namo. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.

 

Į kainą įskaičiuota

1 nakvynė viešbutyje su pusryčiais

Kelionė patogiu autobusu

Kelionės vadovas - gidas

Apžvalginės ekskursijos

Kelionės dokumentų sutvarkymas

Į kainą neįskaičiuota

Bilietų kaina į mokamus ekskursinius bei pramoginius objektus į kelionės kainą neįskaičiuota.

Ekskursinei programai rekomenduojama turėti apie 30 EUR.

Pastabos

Kolektyvams! Iš anksto aptarus su kelionių organizatoriumi, į kelionės programą galima įtraukti nepaminėtus objektus.

Visiems būtini asmens dokumentai: LR piliečio pasas arba asmens identifikavimo kortelė.

Atsižvelgiant į objektyvias sąlygas, kelionių organizatorius gali keisti suplanuotą kelionės programą ir objektų lankymo eiliškumą.

Kėlimasis lyno keltuvu per Gaujos upę vykdomas pagal galimybes.

Jūsų kelionių konsultantas KIVEDOJE: tel. 8 5 2724805, e-paštas: vilnius@kiveda.lt