Domitės? Susisiekite
Jei naujienų gauti nepageidaujate, nuimkite žymėjimą


Savaitgaliais ir švenčių dienomis nedirbame. Į tomis dienomis atliktus paklausimus atsakysime artimiausią darbo dieną


 
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoj skaitliukai

Centrinė Kroatija 8 d. (pažintinė - poilsinė)

Apie kelionės datas ir kainas prašome teirautis telefonu arba e-paštu
Atgal

Maršrutas

5 nakvynės prie Adrijos jūros!

Šalis

Kroatija
Dubrovnikas, Kornati NP, Krka NP, Plitvicos NP, Starigrad Paklenica, Trogir, Zadar, Zagrebas

Tipas

Pažintinė
Poilsinė
Pramoginė

Trukmė

8 d./ 7 n.

Transporto tipas

Autobusas

 1 diena

Išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Čekiją. Nakvynė viešbutyje Čekijoje.

 2 diena

Pusryčiai. Kelionė per Čekiją, Austriją. Atvykstame į Štirijos regiono sostinę Gracą, prie Mūro upės įsikūrusį antrą pagal dydį Austrijos miestą. Ekskursija pėsčiomis Pilies kalvos papėdėje esančiame istoriniame miesto centre. Pamatysime XV a. statytą gotikinę katedrą ir šalia XVII a. Ferdinando II nurodymu pastatytą Šv. Kotrynos bažnyčią ir mauzoliejų. Apsilankysime trikampio formos centrinėje miesto aikštėje, kurią supa įspūdingai dekoruoti viduramžių namai ir rotušė. Laisvas laikas, kurio metu galėsite pasivaikščioti siauromis senamiesčio gatvelėmis, arba laiptais, liftu** ar funikulieriumi** pakilti į Pilies kalvą, ant kurios stovi miesto simboliu vadinamas Laikrodžio bokštas, o nuo kalvos atsiveria viso miesto panorama. Kelionė per Slovėniją, Kroatiją. Vakare atvykstame į Starigrad Paklenicą – kurortą prie Adrijos jūros. Nakvynė.

 3 diena

Laisvas laikas poilsiui prie jūros. Pageidaujantiems pasirinktinai siūlome pusės dienos žygį pėsčiomis arba išvyką** visureigiais po Velebito kalnų masyvą, išsidėsčiusį Paklenicos nacionaliniame parke*. Visureigiais važiuosite senuoju keliu, kuriuo keliaudavo vietiniai gyventojai. Aplankysite Dalmatijos ir Likos regionus, gėrėsitės nepakartojamais kalnų vaizdais, būsite vaišinami nacionaliniais užkandžiais (kalnų medumi, namine duona, vytintu kumpiu, garsiuoju avies sūriu, kuris gaminamas Pago saloje) bei vietinės gamybos gėrimais (rakija, baltu bei raudonu vynais, sultimis). Turėsite galimybę pasivaikščioti kalnų takeliais, išsimaudyti prie Zrmanja upės krioklių. Kalnuose Jums bus pagaminti pietūs. Į kurortą grįšite filmo „Vinetu“ keliu, gėrėdamiesi nepakartojama jūros, salų ir kalnų panorama. Nakvynė.       

 4 diena

Laisvas laikas poilsiui prie jūros. Pageidaujantiems po pietų siūlome išvyką** į Zadarą ir Pago salą. Vykstame į Pago salą, kuri su žemynu sujungta tiltu. Vos tik į ją įvažiavus matosi, kad žemė čia sausa ir nederlinga, yra vos keli rajonai užsodinti vynmedžiais ir alyvmedžiais. Pakrantė balta, gairinama boros vėjo, kraštovaizdis primena mėnulio peizažą. Ši sala taip pat garsėja nuostabiais rankdarbiais, vadinamais čipka, kurie įtraukti į UNESCO nematerialaus paveldo sąrašą. Ekskursija Pago mieste: senojo miesto sienos, vienuolynas ir Švč. Mergelės Marijos bažnyčios griuvėsiai. Nuo senų laikų čia išgaunama druska, kai kurios rūšys gali turėti net 75 mineralus! Siūlome aplankyti druskos muziejų**. Vietinių pasididžiavimas – avių pieno sūris „Paški“ – seniai, kaip ir druska, tapo geidžiamiausiomis lauktuvėmis iš Kroatijos. Sūrių gamyklos lankymas ir sūrių degustacija**. Vykstame į vieną seniausių Kroatijos miestų Zadarą, kuris garsus IX šimtmečio bizantijos architektūros Šv. Donato bažnyčia, išlikusiais romėnų forumo griuvėsiais, penkių šulinių aikšte ir kt. Taip pat galėsite pasiklausyti vienintelių pasaulyje jūros vargonų. Vakare grįžtame į Starigrad Paklenicą. Nakvynė.         

 5 diena

Laisvas laikas poilsiui prie jūros. Pageidaujantiesiems siūlome nemokamą išvyką į Splitą ir Trogirą, bei Kirkos parką*. Ekskursijos po Splitą metu Jus sužavės puikiai išlikęs 1700 m. senumo Romos imperatoriaus Diokletiano rūmų kompleksas, Jupiterio šventyklos griuvėsiai, katedra**, senamiestis ir kiti architektūros paminklai. Laisvu laiku - nepamirštamas atokvėpis vienoje iš šalia garsiųjų rūmų prigludusių kavinių. Trogiras – viduramžių „miestas - muziejus“, vadinamas „Venecijos miniatiūra“, įsikūręs salelėje, kuri su sausuma sujungta tiltuku. Į UNESCO įtrauktas miestas turtingas savo istoriniais bei kultūriniais paminklais: rotuše, Dalmatijos meno viršūne – Šv. Lauryno katedra**, 1000 metų senumo Šv. Nikolo vyrų vienuolynu, gotikiniais Čipiko rūmais, renesansiniais Žemyno vartais. Vykstame į nuostabų Kirkos upės krioklių parką*. Tai vienas iš Kroatijos nacionalinių parkų, pasižymintis unikaliu kraštovaizdžiu ir įspūdingais upės kriokliais. Kirkos upė teka kalkakmenio tarpekliais, savo kelyje įveikdama daugybę kliūčių: krioklių, kaskadų ir slenksčių. Esant galimybei - maudynės kriokliuose. Vakare grįžtame į Starigrad Paklenicą. Nakvynė.

 6 diena

Laisvas laikas poilsiui prie jūros. Pageidaujantiems siūlome visos dienos išvyką** laivu į Kornati salų nacionalinį parką - Adrijos jūros perlą. Tai didžiausias salynas Adrijos jūroje, kurį jungia daugiau kaip 150 salų su povandeniniais urvais ir saugiomis įlankėlėmis. Salynas, supamas skaidrių jūros vandenų, užima apie 300 km2 teritoriją. Miškais apaugusios uolėtos salos sukuria nepamirštamą reginį. Visą dieną galėsite mėgautis nuostabaus žydrumo ir švarumo jūra, saule ir nepakartojamais salyno vaizdais. Išvykos metu laivo kapitonas paruoš Jums pietus. Vaišinsitės kepta žuvimi ir vietiniu kroatišku vynu. Vakare grįžtame į Starigrad Paklenicą. Nakvynė.

 7 diena

Anksti ryte išvykstame į Plitvicos ežerų nacionalinį parką*, kur miškais apaugusiame slėnyje tyvuliuoja 16 didelių ir daug mažų krištolo skaidrumo ežerų, kuriuos jungia gausybė vandens krioklių. Nuostabi gamta, miškai bei kalnų oras, kerintis ežerų ir krioklių, gėlių, gyvūnų ir paukščių pasaulis susilieja į vieną nepakartojamą visumą, traukiančią turistus iš viso pasaulio. Kelionė per Slovėniją, Austriją. Vakare atvykstame į viešbutį Čekijoje. Nakvynė.

 8 diena

Pusryčiai. Kelionė per Čekiją, Lenkiją. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.

Į kainą įskaičiuota

kelionė autobusu;

5 nakvynės Kroatijoje privačiame sektoriuje;

2 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais;

kelionės vadovo paslaugos;

ekskursinė programa;

kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kainą neįskaičiuota

(*) – bilietai į mokamus objektus ir vietinių gidų paslaugos ~ 50 EUR;

 

5 pusryčiai suaugusiam Kroatijoje - 45,00 EUR

5 pusryčiai vaikui iki 13 metų Kroatijoje - 35,00 EUR

5 vakarienės suaugusiam Kroatijoje - 65,00 EUR

5 vakarienės vaikui iki 13 metų Kroatijoje - 50,00 EUR


PAPILDOMOS PASIRENKAMOS EKSKURSIJOS IR PRAMOGOS

Išvyka į Zadarą ir Pago salą: suaugusiam ~ 20 EUR; vaikui iki 12 metų ~ 18 EUR; 
Paški sūrio degustacija:  suaugusiam ~ 10 EUR; 
Druskos muziejus: suaugusiam ~ 10 HRK; vaikams iki 12 metų - nemokamai;
Pago salos nėrinių muziejus: saugusiam ~ 10 HRK, vaikams iki 10 metų ~ 5 HRK;
Kornati salų nacionalinis parkas: suaugusiam ~ 39 EUR; vaikui nuo 7 iki 16 metų ~ 19 EUR; vaikui iki 6 metų – nemokamai;
Išvyka visureigiais į Paklenica nacionalinį parką: suaugusiam ~ 65 EUR; vaikui nuo 5 iki 12 metų ~ 35 EUR; vaikui iki 4 metų nemokamai.

Pastabos

Atsižvelgiant į objektyvias sąlygas, kelionių organizatorius gali keisti suplanuotą kelionės programą ir objektų lankymo eiliškumą.

Kelionės vadovas ekskursijų muziejuose ir bažnyčiose neveda, kai kurių lankomų veitų ir objektų gidų paslaugos - už papildomą mokestį,

Norintys vykti į Dubrovniką, privalo turėti galiojantį LR piliečio pasą,

Visiems būtini asmens dokumentai: LR piliečio pasas arba asmens identifikavimo kortelė.

Jūsų kelionių konsultantas KIVEDOJE: tel. 8 5 2724805, e-paštas: vilnius@kiveda.lt