Domitės? Susisiekite
Jei naujienų gauti nepageidaujate, nuimkite žymėjimą


Savaitgaliais ir švenčių dienomis nedirbame. Į tomis dienomis atliktus paklausimus atsakysime artimiausią darbo dieną


 
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoj skaitliukai

Kitokia Baltarusija – kilminga didikų praeitis ir šiandiena. Teatralizuota programa Lydos pilyje

Atgal

Maršrutas

Lyda - Žaludkas - Ružanai - Slonimas - Žirovičiai - Naugardukas - Alšėnai - Zalesė

Šalis

Baltarusija
Lyda, Ružanai, Slonimas, Žaludkas, Žirovičiai

Nauja

Tipas

Edukacinė
Pažintinė
Kolektyvams

Trukmė

2 d./ 1 n.

Transporto tipas

Autobusas

Išvykimo data Grįžimo data Kaina € Kaina Lt Likusių vietų skaičius
2017-09-16 2017-09-17 82 283.13  

1 diena

Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Keliaujame į kaimyninę, tačiau politiniu klimatu vis dar tolimą Baltarusiją. Kelionės metu sužinome apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Abiejų Tautų Respublikos žemėse kadaise viešpatavusias Sapiegų, Tyzenhauzų, Oginskių ir Chodkevičių didikų giminių didybę ir kasdienybę, politines ir meilės intrigas. Pirma stotelė - Lyda su savo XIV a. Gedimino statyta pilimi. Čia sudalyvausime teatralizuotoje programoje. Šalia pilies - Šv. Kryžiaus Išaukštinimo bažnyčia bei paminklas Pranciškui Skorinai, pirmosios spausdintos knygos LDK leidėjui. Žaludkas pasitinka mus Franckevičių bei Tyzenhauzų giminių istorija. Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčioje ilsisi net kelios Tyzenhauzų kartos. Niekas neliks abejingas po apsilankymo kitame istoriniame objekte - garsiosios Sapiegų giminės rezidencijoje Ružanuose. Tiesa, iš didingų rūmų likę tik griuvėsiai, tačiau net ir jie leidžia suvokti buvusių rūmų puošnumą. Lankysime mistinių legendų apipintą XVII amžiuje pastatytą Žirovičių vyrų stačiatikių vienuolyną. Ekskursiją veda patys vienuoliai. Tai vienas reikšmingiausių Baltarusijos dvasinių centrų, kuriame jau ne vieną šimtmetį saugoma stebuklinga Dievo Motinos ikona. Vykstame į nakvynės vietą.

2 diena

Po pusryčių lankysime Slonimą, anksčiau vadintą „Palesės Atėnais", kurio ekonominis ir kultūrinis vystymasis kelis šimtus metų priklausė nuo Sapiegų ir Oginskių vizijų bei įnorių. Vėliau ekskursija po vieną iš gražiausių Baltarusijos kampelių - NaugardukąLietuviškuoju Baltarusijos pakraščiu pasiekiame Alšėnus, miestelį, kadaise priklausiusį dviems garsioms Alšėniškių ir Sapiegų giminėms. Čia ir šiandien XVII amžių mena Sapiegų pilis - vienas monumentaliausių vėlyvojo renesanso rezidencinės architektūros paminklų. Deja, didingą praeitį išduoda tik buvusios pilies griuvėsiai. Šalia - pranciškonų vienuolynas su Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia, kurios požemiuose palaidotas pilies ir bažnyčios fundatorius Povilas Sapiega. Garsaus Mykolo Kleopo Oginskio polonezo „Atsisveikinimas su Tėvyne" klausysimės paskutiniame kelionės taške - Oginskių šeimos dvare Zalesėje. Čia tvyranti meno ir istorijos aura užburia kiekvieną... Grįžtame į Lietuvą.

Į kainą įskaičiuota

kelionė turistiniu autobusu;

1 nakvynė su pusryčiais turistinės klasės viešbutyje;

ekskursinė programa;

kelionių vadovo - gido paslaugos;

dokumentų tvarkymas.

Į kainą neįskaičiuota

Viza: Visiems asmenims būtina viza. Vizos įforminimui būtinas pasas originalas, 1 nuotrauka. Vizos ir draudimo kaina: 25 € asm.. Dokumentai pateikiami ne vėliau kaip 14 dienų prieš išvykimą į kelionę.

Norint gauti vizą, būtina ši informacija: vardas, pavardė (ištekėjusioms moterims ir mergautinė pavardė), sutuoktinio (-ės) vardas, pavardė, gimimo data (jei vykstantysis gyvena santuokoje; jei ne - būtina nurodyti statusą (išsiskyręs, našlys), vykstančiojo telefonas, adresas, darbovietė (pavadinimas, adresas, pareigos), gimtasis miestas (pvz. LR, Vilnius). Duomenis prašau pranešti el. paštu: travel@kiveda.lt.

Lankomi objektai: Už įėjimą į muziejus ar lankomus objektus mokama vietoje. Ekskursinei programai turėti apie 30 BYR (apie 15 € asm.).

Pastabos

Asmens dokumentai: Pasas, viza. Jaunimui iki 16 m. būtina pateikti gimimo liudijimą.

Papildoma informacija ir registracija:

tel. 8 5 2724805, +370 650 88550, el. paštas: travel@kiveda.lt