Domitės? Susisiekite
Jei naujienų gauti nepageidaujate, nuimkite žymėjimą


Savaitgaliais ir švenčių dienomis nedirbame. Į tomis dienomis atliktus paklausimus atsakysime artimiausią darbo dieną


 
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoj skaitliukai

Latvijos Vidzemė: nuo Barono Miunchauzeno iki autentiškos archeologinės vietovės

Apie kelionės datas ir kainas prašome teirautis telefonu arba e-paštu
Atgal

Maršrutas

Duntė - Limbaži - Vėjinių požeminiai ežerai - Lygatnė - Cėsis - Araiši

Šalis

Latvija

Nauja

Tipas

Pažintinė
Pramoginė
Kolektyvams

Trukmė

2 d./ 1 n.

Transporto tipas

Autobusas

1 diena

Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Keliaujame per Latviją, susipažįstame su šalies gamta, kultūra ir tradicijomis. Užsukame į Duntės dvarą, kuriame įdomiausius gyvenimo metus praleido visiems gerai žinomas baronas Fridrichas Jeronimas fon Miunchauzenas. Šis herojus – teisingiausias žmogus žemėje, jis – pagyrūnas ir fantazuotojas, kurio neįtikimi nuotykiai jau daugelį metų linksmina viso pasaulio skaitytojus. Stebuklingame Miunchauzeno pasaulyje pamatysime didžiulį burlaivį, tuziną ančių, kurias vienu šūviu nušovė baronas Miunchauzenas, medžioklės trofėjus, medžioklinius ragus, ginklus ir pačio barono vaškinę skulptūrą, laikančią viena virvele surištas skrendančias antis. Antrame muziejaus aukšte mus pasitiks vienintelė Latvijoje žymių žmonių vaškinių skulptūrų kolekcija. Galėsime nusifotografuoti su maestro Raimondu Paulsu, krepšinio žvaigžde Uljana Semionova ir kt. Muziejaus kieme auga aukščiausi Europoje barono Miunhauzeno ąžuolai. Pasisvečiavę pas baroną Miunchauzeną keliaujame į Limbažį, kur aplankysime gyvojo sidabro muziejų. Čia pamatysime unikalius meno kūrinius iš sidabro, įdomias ekspozicijas, išgirsime sidabro paslaptis ir jo pritaikymą medicinoje, o taip pat turėsime galimybę paragauti sidabro vandens. Vėliau apsilankysime vieninteliuose požeminiuose ežeruose Latvijoje. Tai unikali urvų sistema su požemine upe ir dviem ežerais. Bendras jų ilgis – net 48 m. Atvykstame į nakvynės vietą.

2 diena

Pusryčiai. Vykstame į Lygatnę, kur susipažinsime su pačiu miesteliu. Čia aplankysime nepaprastai įdomius atradimus – uolose esančias olas ir rūsius. Lygatnėje ir jos apylinkėse yra nemažai smiltainio atodangų, kurias vadiname uolomis ir uolienomis. Manoma, kad čia yra didžiausia smiltainio uolienų koncentracija visoje Latvijoje. Susipažinsime su Cesiu – vienu seniausiu Latvijos miestu, kur XI – XII a. buvo senųjų vendų medinė gyvenvietė, o XIII a. pastatyta akmeninė Livonijos ordino tvirtovė. Ekskursijos metu po senamiestį bei pilį išgirsite daug įdomių pasakojimų. Toliau Latvijos keliais važiuosime į Araiši kaimelį, kur prieš kelis metus rekonstruota unikali medinė IX a. gyvenvietė virš ežero. Tai ežero viduryje ant polių stovintis medinių pastatų kompleksas, kuriame galima rasti gyvenamąsias patalpas, tvartelius gyvuliams laikyti ir pan. Po nuostabių pilių, uolų ir gamtos vaizdų, kupini naujų įspūdžių, keliaujame namo. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.

 

Į kainą įskaičiuota

1 nakvynė viešbutyje su pusryčiais

Kelionė patogiu autobusu

Kelionės vadovas - gidas

Apžvalginės ekskursijos

Kelionės dokumentų sutvarkymas

Į kainą neįskaičiuota

Bilietų kaina į mokamus ekskursinius bei pramoginius objektus į kelionės kainą neįskaičiuota.

Ekskursinei programai rekomenduojama turėti apie 25 EUR (vėliau patikslinsime).

Pastabos

Kolektyvams! Iš anksto aptarus su kelionių organizatoriumi, į kelionės programą galima įtraukti nepaminėtus objektus.

Visiems būtini asmens dokumentai: LR piliečio pasas arba asmens identifikavimo kortelė.

Atsižvelgiant į objektyvias sąlygas, kelionių organizatorius gali keisti suplanuotą kelionės programą ir objektų lankymo eiliškumą.

Jūsų kelionių konsultantas KIVEDOJE: tel. 8 5 2724805, e-paštas: vilnius@kiveda.lt