Domitės? Susisiekite
Jei naujienų gauti nepageidaujate, nuimkite žymėjimą


Savaitgaliais ir švenčių dienomis nedirbame. Į tomis dienomis atliktus paklausimus atsakysime artimiausią darbo dieną


Dėmesio! Vienadienių ekskursijų ir išvykų po Vilnių ir Lietuvą dalyviams

Neatvykus į ekskursiją ir apie tai nepranešus į Kivedą likus iki ekskursijos mažiau nei 2 darbo dienoms - pinigai už ekskursiją negrąžinami

Dėmesio! Vienadienių ekskursijų ir išvykų po Vilnių ir Lietuvą dalyviams

Neatvykus į ekskursiją ir apie tai nepranešus į Kivedą likus iki ekskursijos mažiau nei 2 darbo dienoms - pinigai už ekskursiją negrąžinami

 
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoj skaitliukai

Lietuva. Po Ukmergės krašto dvarus

Apie kelionės datas ir kainas prašome teirautis telefonu arba e-paštu
Atgal

Maršrutas

Vepriai-Siesikai-Taujėnai-Užulėnis

Šalis

Lietuva

Tipas

Pažintinė
Pramoginė
Kolektyvams

Trukmė

1 d./ 0 n.

Transporto tipas

Autobusas

Kelionę po Ukmergės kraštą pradėsime Vepriuose. Čia išlikęs Veprių dvaras ir parkas, koplytstulpis Baro konfederacijai atminti (XVIII a.), o pats miestelis yra įsikūręs didžiausio Baltijos šalių teritorijoje 8 km skersmens Veprių meteoritinio kraterio viduryje – meteorito kritimo vietoje. Iš Veprių keliausime į Siesikus. Siesikuose mus pasitiks ypatinga Atgimimo laikmečio dvasia ir stiliumi alsuojantys Daumantų – Siesikų rūmai – pilis. Ši pilis labai savita, nes tai vienas iš nedaugelio Lietuvoje nuo Renesanso epochos išlikusių architektūros statinių.

Kelionę tęsime pažintimi su nuostabia savo turtingumu ir prašmatnumu garsėjusią kunigaikščių Radvilų rezidencija – Taujėnų dvaru. Čia suderinta senųjų laikų dvasia ir šiuolaikinė estetika.  Rūmų interjeras buvo gausiai papuoštas Radvilų giminės portretais, skulptūromis, medžioklės trofėjais, senoviniais ginklais. Dvaro parke yra išlikusių ir kitų dvaro statinių: dvaro svirnas – vienintelis Lietuvoje trijų aukštų medinis svirnas, koplytėlė su Marijos statula, bitininko namas, „Pelužė“ - rūsys su didelėmis medinėmis durimis, kuriame Radvilų laikais buvo kankinami baudžiauninkai.

Aplankysime atnaujintą A.Smetonos dvarą - vasaros rezidenciją, Šio dvaro istorija prasideda 1934 m., kai švenčiant tuometinio Lietuvos Prezidento A. Smetonos 60 – metį, buvo nutarta jo tėviškėje, ant Lėno ežero kranto, pastatyti jam dvarą. A. Smetona pavadino jį „Užugirio kiemu“.

Į kainą įskaičiuota

kelionė patogiu autobusu;

kelionės vadovas – gidas;

apžvalginės ekskursijos .

Į kainą neįskaičiuota

Siesikų pilis: 3€/asm.;

Taujėnų dvaras: 3 €/suaugusiems, 2 €/senjorams;

Smetonos dvaras: 2 €/suaugusiems, 1 €/senjorams, gido paslauga 35 €/grupei.