Domitės? Susisiekite
Jei naujienų gauti nepageidaujate, nuimkite žymėjimą


Savaitgaliais ir švenčių dienomis nedirbame. Į tomis dienomis atliktus paklausimus atsakysime artimiausią darbo dieną


Dėmesio! Vienadienių ekskursijų ir išvykų po Vilnių ir Lietuvą dalyviams

Neatvykus į ekskursiją ir apie tai nepranešus į Kivedą likus iki ekskursijos mažiau nei 2 darbo dienoms - pinigai už ekskursiją negrąžinami

 
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoj skaitliukai

Kelionės po Lietuvą - Moksleiviams - Žemaitija

Ten, kur lankėsi popiežius Jonas Paulius II

1993 m. rugsėjo 7 d. Šiluvą savo apsilankymu pagerbė popiežius Jonas Paulius II. Šiluva - mūsų krašto istorinio ir kultūrinio paveldo perlas. Ji vadinama Lietuvos Lurdu. Tai viena iš nedaugelio vietovių Europoje, kur Marijos pasirodymas (apsireiškimas) oficialiai pripažįstamas bažnyčios. Ar esate buvę vietose, kurios žinomos visoje Europoje. O gal - arti bažnyčia - toli Dievas? Šis maršrutas tikrai labai įdomus - nuo Marijos apsireiškimo iki Amerikos indėnų. Išvykos metu pamatysite ir Lurdą, ir įtrauktą į Europos Sąjungos kultūros programą "Baroko kelias" Tytuvėnų bažnyčios - vienuolyno ansamblį, Palendrių vienuolyną, ir Lietuvos budizmo centrą.

Objektai: Vienas iš aukščiausių ir ilgiausių geležinkelio tiltų Europoje - Lyduvėnų tiltas, Tytuvėnų vienuolynas, Šiluva (bažnyčia ir koplyčia), Kelmė (dvaro rūmai, muziejus, akmens skulptūros), Palendriai, Kražiai.

Žemaitijos dvarai

Romantiškos istorijos, parkų alėjos, žiemos sodas, garsios grafų dinastijos, vinguriuojantys upeliai ir tarsi duonos kepaliukai išsibarstę kalvos...

Objektai: Rietavas (Oginskių rūmuose įsikūręs muziejus, Laisvės paminklas), Plungė (Oginskių dvaro rezidenciniai rūmai), Kretinga (rūmai, parkas, žiemos sodas, bažnyčia, muziejus, Lurdas). Galimi ir kiti maršrutai, objektai. 

Vienintelis Lietuvoje Militarizmo muziejus

Aplankysite ne tik pirmąjį Lietuvos muziejų bet ir vienintelį Lietuvoje Militarizmo muziejų, sužinosite, kur buvo įžiebta pirmoji elektros lemputė, nutiesta pirmoji telefono linija, kur gyveno garsaus iki šių dienų polonezo "Atsisveikinimas su Tėvyne" autorius, kur medaus mėnesį praleido Čiurlionis, klaidžiosite požeminiais tuneliais, apžiūrėsime raketų šachtas, karinio štabo patalpas. O, nuostabi gamta lydės visą kelionę...

Objektai: Baubliai, Rietavas, Plungė, Plateliai.

Šiauliai. Gėlių karalystė - Burbiškio dvaras

Ne tik į Olandiją pavasariais suplūsta tūkstančiai turistų stebėti tulpių žydėjimo šventės. Burbiškio dvaro tulpynai - ne ką mažiau nuostabūs. Burbiškio dvaras turi bene didžiausią iš Baltijos šalių dvarų tulpyną - čia gegužę sužydi virš 400 rūšių žiedų. Dvaras žavi įspūdingu parku su senais medžiais, įvairiomis skulptūromis bei tilteliais.

Burbiškio dvaras pasižymėjo senosios bajoriškos dvarų kultūros puoselėjimu. Dvaro savininkai Baženskiai kūrė didelį ir puošnų parką, jame statė paminklus, skulptūras, kaupė archyvą ir biblioteką.

Šiauliuose apžiūrėsime Doros ir Chaimo Frenkelių gyvenamąjį namą, dabar vadinamą - Frenkelio rūmais. Juose įrengta ekspozicija "Provincijos dvaras", sukurianti stilizuotą dvaro aplinką. Pristatomos 7 salės: 4 galerinės (Rytų meno, Karalių, Portretų ir Galerija) ir 3 interjerinės (Biblioteka, Geltonoji ir Žalioji svetainės). Šiuo metu tai reikšmingiausias modernistinės architektūros paminklas Šiauliuose.

Saulės laikrodžio aikštė bei "auksinis berniukas" primins Šiaulių apylinkėse vykusį garsųjį Saulės mūšį. Pasivaikštinėsite atnaujintu Šiaulių Bulvaru, sužinosite kur pagrindinė šiauliečių pasimatymų vieta.

Aplankysime Kryžių kalną, kuris kasmet sulaukia tūkstančius lankytojų.

Objektai: Burbiškio dvaras (dvaro ansamblis, pirmasis Lietuvoje Vytauto Didžiojo paminklas, parkas su tvenkiniais). Šiauliai (pėsčiųjų bulvaras, Saulės laikrodžio aikštė). Muziejai (pasirinktinai). Kryžių kalnas.

Literatūrinė Žemaitija

Paslaptingoji Žemaitijos žemė stebina ne tik savo dvarais, gamta, tradicijomis. Daugelio žinomų Lietuvos rašytojų ir kultūros veikėjų gyvenimas susiję su šiuo kraštu.

Objektai: Papilė (S. Daukantas), Viekšniai (K. Skabeika, Biržiškos), Židikai (Šatrijos Ragana), Žemaičių Kalvarija (V. Mačernis), Varniai (M. Daukša, M. Valančius, S. Daukantas). 

 

Papildoma informacija ir registracija: tel. +370 5 2724805, +370 685 10 318, +370 699 68309 arba el. paštu keliones@kiveda.lt