Domitės? Susisiekite
Jei naujienų gauti nepageidaujate, nuimkite žymėjimą


Savaitgaliais ir švenčių dienomis nedirbame. Į tomis dienomis atliktus paklausimus atsakysime artimiausią darbo dieną


Dėmesio! Vienadienių ekskursijų ir išvykų po Vilnių ir Lietuvą dalyviams

Neatvykus į ekskursiją ir apie tai nepranešus į Kivedą likus iki ekskursijos mažiau nei 2 darbo dienoms - pinigai už ekskursiją negrąžinami

 
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoj skaitliukai

Kelionės po Lietuvą - Moksleiviams - Vidurio Lietuva

Vidurio Lietuvos dvarų romantika

Dvarai praeityje ir dabar tebėra apgaubti įvairiausių paslapčių ir romantiškų meilės istorijų. Šio maršruto dvarai iki šių dienų garsėja gėlynais, žirgynais, parkais ir unikaliais paminklais. Išvykoje lankysime restauruotus arba turinčius garbingą praeitį dvarus... 

Šios išvykos metu susipažinsite su Vidurio Lietuvos dvarais, parkais, įdomiais istoriniais objektais. Aplankysite dvarus, kurie priklausė įžymioms didikų šeimoms: Radviloms, Sapiegoms, Baženskiams, Jasinskiams.

Iš Vilniaus važiuosime į netoli Širvintų miesto stovintį reto mūsų krašte anglų kotedžo stiliaus, XIX a. pab. - statytą ir šiandien vėl atgimusį dvarą, kurio interjeras puošniausias ir turtingiausias iš Lietuvos dvarų. Pro Vaitkuškio dvarą, Ukmergę, Deltuvą kelias lygiu kaip stalas reljefu bėgs link Kėdainių. Kėdainiai, vienas iš septynių Lietuvos miestų, turinčių unikalų istorijos ir urbanistikos paminklą - senamiestį, užsuksime į kunigaikščių Radvilų mauzoliejų, vienintelę sutvarkytą aukščiausio rango didikų kapavietę Lietuvoje. Joje saugomi restauruoti kunigaikščių Radvilų sarkofagai. Važiuodami pro Dotnuvą, Akademiją, Baisogalą išgirsite įdomių faktų iš Vidurio Lietuvos dvarų kūrimosi ir vystimosi laikotarpio.

Pavaikštinėsime Kleboniškėse, etnografiniame vienos gatvės liaudies buities muziejuje - "Mažosiose Rumšiškėse".

Burbiškio dvaras žavi įspūdingais tvenkiniais su salomis, sujungtomis 12 tiltų, didingais parko vartais, mitologiniu akmeniu su "Marijos pėda" (jį palietus išsipildo visi norai). Atstatytame rūmų svečių korpuse įrengti svečių namai, rūmų verandoje - dvaro istorijos ekspozicija. Parke gausu skulptoriaus Kazimiero Uliansko darbų: poeto Adomo Mickevičiaus paminklas, Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Vytauto paminklas, Švč. Mergelės Marijos skulptūra. Pasigrožėję rudens nudažytais parko medžiais važiuosime link Vilniaus. Į Vilnių grįžtame vakare.

Jonavos krašto istorijos ir kultūros židiniai

Jonavos rajonas garsėja ne tik savo Šveicarija, Venecija, Londonu... Čia daug įdomių objektų, netikėtumų, pramogų. Vien pramogų parkas "Lokės pėda" ko vertas.

Objektai: Jonavos senamiestis, Ramybės skveras, Abraomo Kulviečio paminklas, Petro Vaičiūno paminklas, Jeronimo Ralio kapas, bažnyčios požemiai. Iš anksto užsakius - LDK Algirdo "Geležinio vilko" batalionas. Galima pramogauti "Lokės pėdoje". 

Po Ukmergės ir Panevėžio rajono dvarus

Ukmergės kraštas gali pasigirti dvarų gausa. Rajone iš viso jų yra dvidešimt keturi. Deja, šiandien tokiu vardu galima pavadinti tik kelis senuosius statinius.

Vaitkuškio dvaro istorija marga ir ilga, kupina didingų ir nuosmukio akimirkų, renovacijų. Jo apylinkėse vis dar klaidžioja kilmingų šeimų, sukaupusių nemenką kultūrinį paveldą, praeities šešėliai, įvairių laikotarpių karių šmėklos.

Siesikuose mus pasitiks ypatinga Atgimimo laikmečio dvasia ir stiliumi alsuojantys Daumantų-Siesickių rūmai. Pilis labai savita, nes tai vienas iš nedaugelio Lietuvoje nuo Renesanso epochos išlikusių architektūros statinių.

Aplankysime ir ant Lėno ežero kranto įsikūrusį prezidentui A. Smetonai dovanotą dvarą ir parką.

Lankysimės Taujėnų dvare, kadaise garsėjusiame savo turtingumu ir prašmatnumu. Rūmų interjeras buvo gausiai papuoštas Radvilų giminės portretais, skulptūromis, medžioklės trofėjais, senoviniais ginklais. Turėsime galimybę paragauti dvaro kavos ir paragauti dvaro restorano keptų pyragų.

Vėlai vakare grįžtame į Vilnių.

Po Panevėžio rajoną ir Panevėžį

Panevėžio rajonas asocijuojasi su stumbrais, malūnais ir Čičinsko kalnu. Mieste, garsėjusiame savo teatro tradicijomis, menų dvasia dar gyva. Tai įrodys ekskursija "Menai ir amatai Panevėžyje".

Aplankysime Pašilių stumbryną, kuriame ganosi stambiausi Europos laukiniai gyvūnai - vadinami lietuviškais stumbrais. Upytės piliavietę, dažnai vadinamą Čičinsko kalnu, garsėjančiu padavimais apie nedorą poną Čičinską. Linų muziejų, kuriame galima susipažinti su senoviniu lino apdirbimu. Panevėžyje užsuksime į stiklo galeriją. 

Vievis ir Elektrėnai

Galima pasirinkti porą šio maršruto variantų. Aplankome du įdomius muziejus, o paskui sukame link Trakų Vokės (besidomintiems E. Andre parkais) arba link Velnio duobės (Sužinosite tiesą ir legendas apie vienintelį tokio tipo gamtos paminklą Lietuvoje).

Objektai: Vievio geologijos ir kelininkų muziejus, Elektrėnai, Velnio duobė arba Trakų Vokė. 

Lietuvos liaudies buities muziejus. Rumšiškės

Susipažinsite su didžiausiu ir žymiausiu tokio pobūdžio muziejumi Lietuvoje. Vienos ekskursijos metu pabuvosite visuose mūsų šalies regionuose. O jei dar žvakes liesite ar kitoje edukacinėje programėlėje dalyvausite - tikrai liksite patenkinti...

Objektai: buities muziejus Rumšiškėse po atviru dangumi pristato keturis Lietuvos etnografinius regionus: tai 140 iš visos Lietuvos atkeltų senovinių trobesių. 

Į Kauną

Laikinoji Lietuvos sostinė turi kuo nustebinti. Po apžvalginės ekskursijos galima lankyti muziejus, pakilti į apžvalgos aikštelę, galima nusileisti į požemius, galima lankytis kunigų seminarijoje arba gaminti šokoladinius saldainius... Po apžvalginės ekskursijos galime važiuoti tiesiai į Pažaislio vienuolyną arba į S. Nėries muziejų Palemone.

Objektai: Ekskursija Kauno Senamiestyje ir Naujamiestyje. Pasirinktinai: T. Ivanausko zoologijos, Kardinolo V. Sladkevičiaus ir Brangakmenių, Velnių, Vytauto Didžiojo karo, Medicinos, Literatūros, Sporto muziejai, Zoologijos sodas ir kt. 

Kėdainiai. Kur Nevėžis sruvena ramiai

Jonušo Radvilos įsakymu kiekvienas įvažiuojantis į Kėdainius žmogus turėjo atgabenti po akmenį. Gatvės jau išgrįstos, akmenų nebereikia, o J. Radvilos paminklas su iždo skrynia puošia senamiestį ir... išpildo daugelį norų (apie tai sužinosite prie paminklo). Kėdainius būtina aplankyti ir todėl, kad tai vienas iš septynių Lietuvos miestų, turinčių unikalų senamiestį. Jame pamatysite aukščiausio rango didikų kapavietę, rotušę (vieną iš trijų išlikusių Lietuvoje). Ekskursijos metu išgirsite ir vienintelio Lietuvoje minareto istoriją. Šios ekskursijos metu galima apžiūrėti dvarus arba Paberžės sakralinį ansamblį.

Objektai: Kėdainių senamiestis, pasirinktinai: Baltieji kalnai, Žemaitkiemis, Burbiškės, Paberžės sakralinis ansamblis (bažnyčia, klebonija, špitolė, kapinės ir jų originalūs paminklai).

Nuo Europos centro į Lietuvos centrą

Šioje ekskursijoje ne tik pabuvosite dviejuose geografiniuose centruose, Kėdainių senamiestyje, bet ir daug išgirsite apie garsias Lietuvoje gimines - Radvilas, Giedraičius.

Objektai: Europos centras, Giedraičiai, Ukmergė, Kėdainių senamiesčio paminklai, Lietuvos centras

 

Papildoma informacija ir registracija: tel. +370 5 2724805, +370 685 10 318, +370 699 68309 arba el. paštu keliones@kiveda.lt