Domitės? Susisiekite
Jei naujienų gauti nepageidaujate, nuimkite žymėjimą


Savaitgaliais ir švenčių dienomis nedirbame. Į tomis dienomis atliktus paklausimus atsakysime artimiausią darbo dieną


Dėmesio! Vienadienių ekskursijų ir išvykų po Vilnių ir Lietuvą dalyviams

Neatvykus į ekskursiją ir apie tai nepranešus į Kivedą likus iki ekskursijos mažiau nei 2 darbo dienoms - pinigai už ekskursiją negrąžinami

 
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoj skaitliukai

Kelionės po Lietuvą - Moksleiviams - Suvalkija

Suvalkijos dvarų žiedas

Lankote Marijampolės apskrityje esančius dvarus, parkus, meno galerijas. Sužinosite, kur buvo kurtas filmas Tadas Blinda, kur vaikystę praleido garsioji dainininkė B. Grincevičiūtė, kur lapoja Suvalkijos ąžuolų ąžuolas, kur iki šių dienų renkasi raganos, kurių vietų vengia vietiniai gyventojai ir kur būtinai fotografuojasi jaunavedžiai.

Nuo Vilniaus mūsų kelias vingiuos Suvalkijos lygumų link.

Vilkaviškis didžiuojasi ne tik Paežerių rūmais, bet ir Vilkaviškio centre esančiu vadinamuoju Napoleono dvaru. Nors Paežerių dvarą žino kone kiekvienas suvalkietis, tačiau jog yra dar vienas Vilkaviškio dvaras - atsakytų retas.

Kidulių praeitį šiandien mena šimtametis parkas ir XIX a. statytas dvaro ansamblis.

Gelgaudiškis pasižymi šiais objektais: G.Gelgaudiškio dvaro neklasicistinio stiliaus ansamblis, dvaro parkas, miško parkas (Žvaigždė, Velnio kalnas, Asesoriaus kapas, Barono kapinės, Pakaruoklių kalnas, aukščiausia Suvalkijos eglė).

Zyplių dvaras pasižymi vienu iš didžiausių parkų Lietuvoj, išlikusiais 11 pastatų, rengiamais kasmetiniais plenerais, profesionaliosios muzikos renginiais.

Į Lietuvos himno sostinę

Šios kelionės tikslas - aplankyti nepriklausomybės akto signatarų vietas, Lietuvos himno autoriaus V. Kudirkos muziejų, paminklus, kapą. Lietuvos tautinio atgimimo patriarchas J. Basanavičius, J. Vailokatis, S. Banaitis, vysk. J. Staugaitis, kalbininkas J. Jablonskis, istorikas P. Klimas, V. Kudirka garsino ir iki šiol tebegarsina Suvalkiją ir Lietuvą. Lankysime vietas, susijusias su šiais iškiliais žmonėmis.

Objektai: Marijampolė, Vilkaviškis, Ožkabaliai, Kudirkos Naumiestis

Žymių asmenybių pėdsakais

Kūrėjo, rašytojo asmenybė, jo gyvenimas, darbai domina kaip šaltinis kūrybai geriau suvokti: iš ko išaugo to ar kito autoriaus kūryba, kas ją veikė, kokios jėgos skatino jo talentą, kas "skėlė" įkvėpimo kibirkštis? Tai ir bus pagrindinis mūsų kelionės credo.

Objektai: Marijampolė (V. Mykolaičio-Putino muziejus, Žemaitės kapas), Vilkaviškis (Vilkaviškio gimnazija, paminklai, katedra), Paežerių dvaro parkas, Kiršai (S. Nėries gimtinė, susitikimas su poetės palikuonimis), Ožkabaliai (J. Basanavičiaus tėviškė, ąžuolynas). 

 

Papildoma informacija ir registracija: tel. +370 5 2724805, +370 685 10 318, +370 699 68309 arba el. paštu keliones@kiveda.lt