Domitės? Susisiekite
Jei naujienų gauti nepageidaujate, nuimkite žymėjimą


Savaitgaliais ir švenčių dienomis nedirbame. Į tomis dienomis atliktus paklausimus atsakysime artimiausią darbo dieną


Dėmesio! Vienadienių ekskursijų ir išvykų po Vilnių ir Lietuvą dalyviams

Neatvykus į ekskursiją ir apie tai nepranešus į Kivedą likus iki ekskursijos mažiau nei 2 darbo dienoms - pinigai už ekskursiją negrąžinami

 
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoj skaitliukai

Kelionės po Lietuvą - Moksleiviams - Dzūkija

Nuo Perlojos respublikos iki sovietmečio reliktų

Ne tik šiandien Dzūkija vilioja keliautojus. Kažkada šio krašto girios viliojo medžioklėn Lietuvos valdovus. Merkinėje, tų laikų Dzūkijos sostinėje, buvo sprendžiami svarbūs visos Lietuvos reikalai. O Vytauto paminklas, atlaikęs visas istorines negandas, tebepuošia Perlojos centrą. Grūto parko skulptūros pasakoja šiurpias, o kartais ir komiškas istorijas... Iš jų tarsi šaiposi A. Česnulio drožtos medinės skulptūros.

Objektai: Pirčiupis, Perloja, Merkinė, Grūto sovietinių skulptūrų parkas, Naujasodė.

Druskininkai ir aplink juos

Pavaikštinėsite gražiausio Lietuvos kurorto gatvelėmis, ragausite stebuklingo vandens, pamatysite gražiausias vilas, medžio drožinių karalystę, Veisiejų miestelio įžymybes. Esant norui, pakaks laiko ir vandens atrakcionų parko malonumams.

Objektai: Druskininkai (paminklai, vilos, muziejai, vandens atrakcionų parkas), A. Česnulio unikali sodyba, Veisiejai (Europos medis, aikštė, bažnyčia, dvaras, parkas, paminklai).

Kur miega legendos...

Daugel mūsų Tėvynėje yra puikių ir gražių vietų, daugel yra šalių, kurios pagarsėjo senų tėvelių darbais, bet tarp jų visų gražiausia ir garsiausia Dainavos šalis - ir savo aukštais kalneliais, ir žemais kloneliais, savo tamsiomis giriomis, didžiais tankumynais, kuriais nei žmogus nepraeina, nei žvėris nepralenda, tik maži paukšteliai čiulbuonėliai pralekia, tik raibosios gegutės ir lakštingalėlės ankstų rytą ir vėlų vakarėlį lakštuoja ir niaurią girelę linksmina.

Vincas Krėvė

Legendomis ir padavimais šį kraštą išgarsino V. Krėvė. Lankysimės sodyboje, kur gyveno šis Dzūkijos dainius, gėrėsimės gražiausiomis panoramomis nuo piliakalnių, nusileisime į Velnio duobę ir požemius. Lankysime baroko perlu vadinamą Liškiavos bažnyčią.

Objektai: Aukštadvaris (Kartuvių kalnas, Velnio duobė), Punia (piliakalnis - Margirio kalnas, bažnyčia), Subartonys (V. Krėvės gimtinė), Merkinė (etnografijos ir genocido muziejai, V. Krėvės paminklas, kryžių kalnelis, bažnyčia, piliakalnis), Liškiava (bažnyčios ir vienuolyno ansamblis, piliakalnis), Perloja (Vytauto Didžiojo paminklas, bažnyčia).

Rokadinio kelio istorija Lazdijų pasienyje 

Lazdijų muitinė - vartai į Europą. Susitikimas su pasieniečiais Lietuvos Lenkijos pasienyje.

Beviršių kaimas. Beviršių pasienio užkarda, Europos, Draugystės miško ir "geležinės uždangos" istorija, Galdusio ežeras, skiriantis Lietuvos ir Lenkijos Respublikas, riboženkliai, Galinių užkarda, memorialas. Po to laukia: Dumblis VSAT Lazdijų rinktinė, Knygnešio skulptūra ir dvaras.

Objektai: Lazdijų miestas ir muziejus, Rudamina, Aštriosios Kirsnos kaimas, Akmenų muziejus, Budviečio kaimas. Pabaigai - dzūkiškas kulinarinis paveldas.

Po Dzūkijos nacionalinį parką

Lankysimės didžiausiame Lietuvos kaime Marcinkonyse ir unikaliose Zervynose. Sužinosime, kodėl čia aprengiami kryžiai ir kaip nuo "meškučių" dzūkai saugojo medų, kaip šiliniai dzūkai vaikščiojo "grybų tropelėm", kilnosime 110 kg voveraičių talpinantį krepšį. Mokysimės liaudies amatų ir nuo apžvalgos bokšto gėrėsimės atsiveriančiais vaizdas į žemyninių kopų apsuptą Čepkelių aukštapelkę.

Objektai: Varėna I, Zervynos (Zervynų ąžuolas, kryžiai, etnografinės sodybos, senieji amatai), Marcinkonys (etnografinis muziejus, medinė bažnyčia, amatų pamokėlė), Čepkelių raistas (pasivaikščiojimas gamtiniu taku, panorama iš apžvalgos bokšto).

Po Lazdijų rajoną

Lazdijų rajone daugybė įdomių objektų. Aplankysite vietas, susijusias su lietuviškąja Žana d‘Arc - Emilija Pliateryte, esperanto kalbos kūrėju L. L. Zamenhofu, kompozitoriumi J. Neimontu, poete S. Nėrimi, vaikštinėsite po Veisiejų miesto ir urbanistikos draustinį ir Metelių regioninį parką, kopsite į piliakalnius, ragausite stebuklingų galių turinčio šaltinio vandens.

Sužinosite, kaip su šiuo kraštu susiję mūsų kunigaikščiai Ringaudas ir Šarūnas, karalius Mindaugas.

Galima užsisakyti dzūkiškų patiekalų, pajodinėti žirgais.

Objektai: Leipalingis, Veisiejai, Lazdijai, Rudaminos piliakalnis, Kryžiai, Kapčiamiestis, Metelių regioninis parkas.

Papildoma informacija ir registracija: tel. +370 5 2724805, +370 685 10 318, +370 699 68309 arba el. paštu keliones@kiveda.lt