Domitės? Susisiekite
Jei naujienų gauti nepageidaujate, nuimkite žymėjimą


Savaitgaliais ir švenčių dienomis nedirbame. Į tomis dienomis atliktus paklausimus atsakysime artimiausią darbo dieną


Dėmesio! Vienadienių ekskursijų ir išvykų po Vilnių ir Lietuvą dalyviams

Neatvykus į ekskursiją ir apie tai nepranešus į Kivedą likus iki ekskursijos mažiau nei 2 darbo dienoms - pinigai už ekskursiją negrąžinami

 
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoj skaitliukai

Kelionės po Lietuvą - Moksleiviams - Aukštaitija

Suraskime savo žvaigždę. Molėtai

Nors Molėtų vietovardis kildinamas iš žodžio "molėtas", "molingas", t.y. "molėtas laukas", molėtomis dirvomis tikrai neklamposite. Priešingai - svajomis ir mintimis pakilsite į dangaus erdves, ieškosite savo žvaigždės pro teleskopą.Šios ekskursijos pagrindinis tikslas - nusileidus saulei ir sužibus žvaigždėms danguje pakelti akis į dangų ir susipažinti su mus gaubiančia, globojančia ir įtakojančia visata. Tačiau prieš tai...

Pakeliui sustosime ant Dubingių ežero kranto įsikūrusiame Dubingių miestelyje, garsėjusiame prabangiu Radvilų gyvenimu.

Iš Dubingių į Giedraičius kelias ves vos ne 100 m ilgio tiltu per ežerą. Giedraičiai nuo seno priklausė įtakingai kunigaikščių Giedraičių giminei, buvo kunigaikštijos centras. Giedraičių centre stovi paminklas "Karžygiams, žuvusiems už Lietuvos laisvę 1920 m.", primenantis čia vykusias Lietuvos kariuomenės kovas su Lenkijos kariuomene.

Lankysime Videniškių Šv. Lauryno bažnyčią su Giedraičių šeimos kripta ir meno kūriniais iš XVII-XIX amžiaus, išlikęs baltųjų Augustijonų vienuolyno pastatas su autentiškomis freskomis.

Apsilankysite Molėtuose, kurie traukia turistus ir poilsiautojus puikiu kraštovaizdžiu, švaria gamta ištisus metus. Apžiūrėsite Molėtų skulptūrų parką, puošiantį miestą Lietuvos, Lenkijos, Prancūzijos ir Anglijos skulptorių darbais.

Lietuvos etnokosmologijos muziejuje svajomis ir mintimis pakilsite į dangaus erdves, ieškosite savo žvaigždės pro teleskopą ir nuostabaus grožio spalvotose planetų, žvaigždžių, ūkų, spiečių, galaktikų nuotraukose. Pabandysite ir patys pakilti arčiau dangaus... (esant palankiam orui).

Miškų ir ežerų kraštas

Ekskursijos metu žavėsitės natūralia gamta ir gamtos muziejais, sužinosite romantiškų istorijų ir praktiškų žvejybos paslapčių, paragausite vietinių patiekalų, degustuosite arbatas.

Objektai: Mindūnai, Labanoras, Švenčionys

Aukštaitijos Nacionalinis Parkas

Net japonai, australai savo maršrutuose po Lietuvą lanko šį "rojaus" kampelį. Ir kurgi ne - čia ir išskirtinė gamta, ir įdomiausios legendos, ir senoji architektūra, ir saldus medus, ir šakočio kepimo gudrybės...

Objektai: Palūšė (viena seniausių Lietuvoje medinė bažnyčia, paminklas M. Petrauskui, botaninis takas, akmens amžiaus būstas), Stripeikiai (bitininkystės muziejus), Ginučiai (piliakalnis, vandens malūnas), Ladakalnis (vaizdas į šešis ežerus), skulptūrų takas. Programa "Šakočio kepimas" (užsisakius iš anksto). 

Aplink ir po Uteną. "Keliauk ir ragauk", "Pas močiutę kaime", "Atrask Aukštaitiją"

Utenos krašte galima keliauti, ragauti, pramogauti, degustuoti, jodinėti žirgais arba, nusiprausus stebuklingu vandeniu, laukti stebuklo. Pasirinkite vieną iš maršrutų - įsitikinsite.

Objektai: Europos centras, Utena (kraštotyros muziejus, J. Basanavičiaus paminklas, vestuvių kalnelis), Vyžuonų miestelis (Rašytojų kalnelis, bažnyčia, paminklas Vytautui Didžiajam), Užpaliai (dvaro rūmai, bažnyčia su viena seniausių varpinių Lietuvoje), stebuklingasis Krokulės šaltinis, Konglomerato atodanga.

Maršrutuose "Keliauk ir ragauk", "Pas močiutę kaime", "Atrask Aukštaitiją" numatyti papildomi objektai.

Anykščių krašto lobiai

Pasak legendos, dviejų upelių santakoje stovėjusi bajoro Nykščio pilis. Turėjęs tas bajoras devynis sūnus. Išjoję jie į karą ir negrįžę... Keliaudami po šį kraštą išgirsite ir daugiau legendų ir padavimų, matysite, kur gimė himnas lietuviškai gamtai, sugalvoję svajonę kopsite į "Laimės žiburį", ilsėsitės prie velnio nešto ir pamesto akmens, jodinėsite arkliais, kepsite savo duonos kepaliuką. Pramogų daug, visko per dieną nesuspėt. Teks rinktis...

Važiuosime į Anykščius, kad pamatytume A. Baranausko klėtelę, kur gimė "giesmių giesmė lietuviškai gamtai", kad pabuvotume name, kur gyveno ir kūrė A. Žukauskas-Vienuolis, pastovėtume prie jo kapo.

Kopdami į Liudiškių piliakalnį link "Laimės žiburio" skaičiuosime laiptelius, kad "svajonės išsipildytų".

Pailsėsime prie velnio nešto ir pamesto Puntuko akmens. Didumo kaip "gryčia", sveriantis daugiau kaip pustrečio šimto tonų Puntukas mažai turi sau lygių riedulių Lietuvoje.

Vaikštinėdami po miestą, būtinai aplankysime bene aukščiausią Lietuvoje, su įspūdingais vitražais, Šv. Mato bažnyčią. Bažnyčios šventoriuje apžiūrėsime prasmingą dailininko A. Kmieliausko sukurtą skulptūrą, skirtą žymiųjų anykštėnų tėvams.

Pasivaikščioję po Anykščius, skubėsime ir į Arklio muziejų Niūronių kaime. Čia galėsime pasivažinėti kinkiniu, pajodinėti arkliais.

Ne tik gražios legendos, žymūs žmonės, gamtos ir architektūros paminklai garsina šį kraštą, bet ir Aukštaitijos siaurasis geležinkelis, turintis turtingą istoriją. Šios kelionės metu, jei pasirinksite, galėsite pakeliauti maršrutu Anykščiai - Rubikiai - Anykščiai. Maršruto paaiškinimas:

  • 11:00 val.- išvykimas iš Anykščių geležinkelio stoties;
  • 11:50 val.- sustojimas Rubikiuose. (Galimi pietūs kavinėje, ant ežero kranto. Esant geram orui galima daryti pikniką);
  • 13:30 val.- išvykimas iš Rubikių stotelės;
  • 14:20 val.- grįžimas į Anykščius.

Kas mėgsta greitį ir adrenaliną, siūlome nusileisti bent 5 kartus vasaros rogučių trasa.

Stelmužė laukia Jūsų

Atvyko į Zarasus Rusijos caras Nikolajus I. Sužavėtas vietovės ir jos apylinkių gamtos grožiu, panoro sosto įpėdinio Aleksandro garbei miestą pavadinti Aleksandrovsku... Žavėsitės ir Jūs kalvomis, kalneliais, pušynais, melsvomis ežerų akimis, sužinosite, kodėl miestas šiandien vadinamas Zarasais, o ne Aleksandrovsku, kur yra stebuklingas paveikslas, kur galima ieškoti lobių, kur žilagalviai vaidilos degino aukas dievams. Pailsėję po seniausiu Lietuvos ąžuolu, vėl tapsite Zarasų krašto atradėjais...

Objektai: Zarasai, Stelmužės ąžuolas ir Vergų bokštas, Dūkštas (dvaro pastatų ansamblis ir senas parkas), vienuolynas. Galimi papildomi objektai. 

Į Rokiškį deimančiukų rinkti

Jeigu Jūs norite prablaškyti nusibodusią kasdienybę, aplankyti nepažįstamas vietas, papramogauti draugų būryje - ši išvyka Jums...

Vykstant link Rokiškio pakeliui aplankysite Vyžuonas. Vyksite į Svėdasų miestelį, prigludusį prie Alaušo ežero, kerintį aštuonkampe varpine, Radvilų koplyčia, bažnyčios bokštais. Svėdasų žemė išaugino lietuvių literatūros ąžuolą J. T. Vaižgantą. Kamajuose apžiūrėsime neogotikos stiliaus Šv. Kazimiero bažnyčią, lietuvių poeto - kunigo A. Strazdo paminklą ir kapą.

Toliau kelias vingiuoja į Rokiškį, garsėjantį dideliu grafų Tyzenhauzų dvaro ansambliu, išlikusiu iki šių dienų. Aplankysite dvaro rūmuose įsikūrusį krašto muziejų, gražiausią neogotikos ansamblį Lietuvoje - Šv. Mato bažnyčią. Dalyvausime programoje "Sūrio kelias", kurios metu sužinosime apie sūrio pavadinimo kilmę, senovinę ir dabartinę sūrių gamybos technologiją. Ragausime keturių rūšių fermentinio sūrio -"Montekampo", "Gouda", "Mozarella", "Rokiškio sūris" ir balto varškės sūrio, gersime baltą vyną, be to vaišinsimės kaimišku skilandžiu, namine rugine duona bei gardžiu naminiu pyragu.

Objektai: Vyžuonos, Svėdasai, Kamajai, Rokiškis.

Šiaurės Lietuvos perlas - Biržai + Latvijos Rundalė

Anksti ryte išvykstame iš Vilniaus. Kelionė per Lietuvą. Kirtę valstybės sieną vykstame į Rundalę, garsėjančią B. F. Rastrelio šedevru - Rundalės rūmais. Šių rūmų ansamblis dar vadinamas mažuoju Versaliu, kuriame įsikūręs istorijos muziejus. Aplankysime prancūziško stiliaus parką, išgirsime istorinius faktus apie Kuršo kunigaikščio E. J. Birono valdymo metus.

Vykstame į Bauskę. Lankomės Bauskės pilyje. Tai pirmasis istorinis architektūrinis broliškos Latvijos paminklas, pradėtas statyti dar XV a. kaip Livonijos ordino gynybinis įtvirtinimas. Storos akmens sienos, gynybinės angos ir aukšti bokštai - viskas atrodo masyvu, didinga, grėsminga! Pakilus į vieną restauruotą kuorą, atsiveria vaizdinga apylinkių panorama.

Įvažiavę į Lietuvą, užsukame į Biržus. Ekskursija po miestą (Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia, Širvėnos ežeras, Astravo dvaras). Apsilankysime Biržų krašto muziejuje "SĖLA", įsikūrusiame kunigaikščių Radvilų statytoje XVII a. pilyje ir dalyvausime degustacinėje programoje "Žaldoko alus" (arba Biržų alaus darykloje programoje "Alaus kelias"). Vėlai vakare grįžtame į Vilnių.

Objektai: Rundalės rūmai, Bauskės pilis, Biržų pilis.

Papildoma informacija ir registracija: tel. +370 5 2724805, +370 685 10 318, +370 699 68309 arba el. paštu keliones@kiveda.lt