Domitės? Susisiekite
Jei naujienų gauti nepageidaujate, nuimkite žymėjimą


Savaitgaliais ir švenčių dienomis nedirbame. Į tomis dienomis atliktus paklausimus atsakysime artimiausią darbo dieną


Dėmesio! Vienadienių ekskursijų ir išvykų po Vilnių ir Lietuvą dalyviams

Neatvykus į ekskursiją ir apie tai nepranešus į Kivedą likus iki ekskursijos mažiau nei 2 darbo dienoms - pinigai už ekskursiją negrąžinami

 
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoj skaitliukai

Kelionės po Lietuvą - Moksleiviams - Arčiau Vilniaus

Kernavė - pirmoji Lietuvos sostinė

Lietuvos ir Žemaitijos Didžiosios kunigaikštystės metraštyje teigiama, kad kunigaikštis Kernius apie 1040 m. ne tik įkūrė pirmąją Lietuvos sostinę, bet ir sugalvojo Lietuvos vardą. Legendomis apipintas Pajautos slėnis ir jo pakrašty stūksantys keturi piliakalniai saugo paskutinės Europos pagoniškos valstybės Lietuvos senosios sostinės Kernavės liekanas. Kernavė - Lietuvos valstybės pradžią menanti žemė, 2004 m. liepos mėn. buvo įtraukta į UNESCO Pasaulio kultūros paveldo sąrašą...

Objektai: Sudervė, Dūkštos, Kernavė - legendomis apipinti piliakalniai, Pajautos slėnis, moderni klebonija, bažnyčios istorijos muziejus, muziejus - rezervatas, "Lietuvos kontūrų" baseinas ir vienas gražiausių Lietuvos kraštovaizdžių.

 

Trakai

Pasak legendos, Gediminas medžiodamas radęs miške gražią kalvą ir įsakęs šioje vietoje pastatyti pilį bei perkelti čionai sostinę iš Kernavės. Apie septynerius metus (iki 1323 m.) ši vietovė buvo Lietuvos sostinė. Trakai dar garsūs tuo, kad juose nuo XIV a. pabaigos apsigyveno karaimai (tiurkų kalba kalbanti tauta), kurie iki šių dienų išlaikė savo tradicijas. Išvykos metu galėsite pasivaišinti karaimų patiekalais, aplankyti pilį, Vytauto Didžiojo gimtinę. Išgirsite daug istorinės tiesos ir legendų apie šią unikalią Lietuvos vietą.

Objektai: Senieji Trakai (Vytauto Didžiojo gimtinė), Trakai. Salos pilis - vienintelė Lietuvoje išlikusi pilis saloje, istorijos muziejus, karaimų šventykla (kinesė), Jono Nepomuko koplytstulpis, pusiasalio pilis, Vytauto bažnyčia.

 

Lietuvos senosios sostinės

Tai Kernavės ir Trakų maršrutai per vieną dieną, tik Kernavėje ir Trakuose laiką turėsime taupyti.

Pasak legendos, Gediminas medžiodamas radęs miške gražią kalvą ir įsakęs šioje vietoje pastatyti pilį bei perkelti čionai sostinę iš Kernavės. Apie septynerius metus (iki 1323 m.) ši vietovė buvo Lietuvos sostinė. Trakai dar garsūs tuo, kad juose nuo XIV a. pabaigos apsigyveno karaimai (tiurkų kalba kalbanti tauta), kurie iki šių dienų išlaikė savo tradicijas. Išvykos metu galėsite pasivaišinti karaimų patiekalais, aplankyti pilį, Vytauto Didžiojo gimtinę. Išgirsite daug istorinės tiesos ir legendų apie šią unikalią Lietuvos vietą.

Aplankysime ir vieną iš Tiškevičių giminės palikimą - Užutrakio dvarą.

Toliau kelionės maršrutas vingiuos per nuostabų Lietuvos lopinėlį, apipintą legendomis, išgarsintą didinga istorine praeitimi, padabintą rangyta Neries juosta ir puikiu reginiu, atsiveriančiu nuo piliakalnių.

Stabtelėsime Dūkšto miestelyje, prie didžiausio Lietuvoje ąžuolyno, kur pavaikščiosite po pagoniškų dievų skulptūrų alėją. Sugalvokite patį didžiausią norą - prisilieskite prie stebuklingo Runos akmens - laukite norų išsipildymo. Ir jie tikrai išsipildys.

Kernavėje prieš Jus atsivers puikiausia piliakalnių panorama, raudona kaip aguona bažnytėlė, gražiai sutvarkyta klebonija su Lietuvos kontūrų formos baseinu. Visus sudomins Kernavės Archeologijos ir istorijos muziejaus ekspozicija, Lietuvos krikšto 600 metų sukakčiai skirtos mozaikos, koplytėlės ir paminklai.
Pasukame namų link.

Objektai: Kernavė, Dūkštos, senasis Kernavės - Trakų kelias, Trakai.

 

Ąžuolo ir akmens pasaka

Tikras stebuklas, kad visiškai netoli Vilniaus išlikęs vienas didžiausių ir seniausių Lietuvoje išlikusių natūralių ąžuolynų. Šioje išvykoje pažintinis takas supažindins ne tik su ąžuolyno augmenija, bet ir senovės lietuvių - pagonybės Dievais, legendų, istorijos ir mitologijos personažais, runomis. Mistinė ąžuolyno aplinka įkvėpė kino filmo "Herkus Mantas" kūrėjus, čia buvo filmuojama dalis šio filmo scenų. Akmens skulptūrų parkas nustebins 40 skulptūrų ekspozicija ne tik sausumoje, bet ir greta esančiame ežere.

Objektai: Čekoniškės, Sudervė, Vilnoja, Dūkštų ąžuolynas.

 

Dieveniškės - Norviliškės

Sako, kad braižant Vilniaus krašto sienas Stalino pypkė gulėjo ant stalo. Niekas neišdrįsęs jos pajudinti, tad apibrėžus - gavosi kilpa, vadinama Lietuvos "apendiksu".

Šiame maršrute žavės senoviniai kaimai ir naujai restauruoti rūmai. Šiame maršrute gėrėsimės Vilnijos krašto gamtovaizdžiais, pasivaikščiosime Radvilų ir Balinskių gimines menančio Jašiūnų dvaro parku, pasidžiaugsime dar tvirtai tebestovinčiais centriniais dvaro rūmais, kitais išlikusias pastatais, labai gražiai prižiūrimomis kapinaitėmis, susipažinsime su Šalčios aukštupyje įsikūrusiu Šalčininkų miesteliu. Vaikščiodami pėsčiomis susipažinsime su senoviniu gatvinio ir rėžinio tipo Rimašių kaimu - etnokultūriniu draustiniu ir naujai restauruotais Norviliškių rūmais, su jau XVII a. žemėlapiuose pažymėtu Dieveniškių miesteliu, kurio centrinei daliai yra suteiktas urbanistikos draustinio statusas.

Važiuodami atgal, dar aplankysime praeityje garsėjusios Pavlovo respublikos dvarvietę Merkinėje ir pro Turgelius, Rudaminą parvažiuosime į Vilnių.

Objektai: Jašiūnai, Šalčininkai, Dieveniškės, Norviliškių dvaras.

 

Stručių ferma ir Petešos žirgynas

Barkiškių strutyne galėsite pasipuošti didžiausių pasaulyje paukščių - stručių plunksnomis, paglostyti mažuosius stručiukus, išgirsti įdomių istorijų apie šiuos milžiniškus paukščius, atkeliavusius į Lietuvą iš tolimosios Afrikos.

Išvykos metu daug sužinosite ir apie žirgyne auginamų žirgų veisles, ir jų priežiūrą. Petešoje galima pajodinėti, o strutyne - paragauti kiaušinienės.

Objektai: Barkiškių strutynas, Petešos žirgynas.

 

Verkių rūmų paslaptys ir Riešės žirgynas

Ant aukšto kalno, kur Verkės upelis įteka į Nėrį, stovėjo pagonybės laikus menanti Lizdeikos šventykla. Medyje, erelio lizde, buvo rastas verkiantis kūdikis... Tą ir kitas legendas išgirsite vaikštinėdami po Verkių parką ir rūmus. Išvykos metu daug sužinosite ir apie Riešės žirgyne auginamų žirgų veisles ir jų priežiūrą.

Objektai: Verkių rūmų ansamblis, parkas, regykla į Vilniaus miestą. Mažosios Riešės žirgynas. Jodinėjimas. Galima papramogauti ir papietauti "Žaldokynėje".

 

Gamtos pažinimo pamoka. Botanikos ir Mini zoologijos sodai

Žinoma, čia gražiausia, kai žydi gėlės ar auksu pasipuošia medžių lapai. Zoologijos sodo gyventojai irgi mėgsta šilumą... Šioje išvykoje ne tik pamatysite, bet ir išgirsite žaismingus pasakojimus apie gyvūnus ir augalus.

Objektai: Botanikos sodas ir jaunųjų gamtininkų centras.

 

Pavilniais

Vilnelės upė yra viena gražiausių Lietuvoje. Lietuvos sostinė ir jos vardą pasisavino. Didžiuojasi ši upė įspūdingais gamtos paminklais: kalvomis, kriokliais, atodangomis. Viskas čia pat - šalia Vilniaus.

Objektai: Belmonto pušynas, Pučkorių atodanga, Markučių parko kalvos, A. Puškino muziejus, Rokantiškių kalva, senieji gynybos įtvirtinimai. 

 

Europos centras ir Europos parkas

Tereikia nuvažiuoti 26 km nuo Vilniaus ir jau galima paliesti patį Europos žemyno centrą, sužinoti kryptis ir atstumus iki visų Europos sostinių. Viename įdomiausių muziejų po atviru dangumi pasaulyje.(Europos parke) pamatysite didžiausią pasaulyje krėslą, pilną vandens, pastovėsite po didžiausio pasaulyje voratinklio burėmis paklaidžiosite trijų tūkstančių televizorių labirinte, pasiūbuosite kelias tonas sveriantį akmenį...

Objektai: Bernotų piliakalnis, Girijos ežeras, Europos centrą žymintis paminklas. TIC. Europos parke - daugiau kaip 60 įvairiausių pasaulio šalių bei Lietuvos menininkų sukurtos skulptūros. 

 

Į Aukštoją - lietuvių karo keliu

Ekskursija nuo Vilniaus Aušros Vartų iki aukščiausio Lietuvos taško, Aukštojo kalvos Medininkų aukštumoje senuoju Minsko traktu, - tai kelionė ir istorijos laiku. Šis traktas matė Lietuvos didžiųjų kunigaikščių pulkus, išžygiuojančius prieš Maskvą, totorius, kazokus; matė ir XIX a. sukilimų baudėjus, Napoleono Grand Armeé triumfą ir žlugimą bei Raudonosios Armijos tankus.

Objektai: senoji totorių gyvenvietė ir Vytauto piliavietė Nemėžis, rašytojo Vladislavo Sirokomlės dvarelis Bareikiškėse, baltarusių literatūros pradininko Fr. Bohuševičiaus gimtinė Svironyse, Medininkų pasienio posto memorialas, Medininkų pilis ir bažnyčia, Juozapinės kalva, Aukštojas.

Ekskursiją lydi Vl. Sirokomlės žodžiai, skaitomi iš leidinio "Wycieczki po Litwie w promieniach od Wilna" (1857-1860).

 

Dėl ekskursijų užsakymų ir papildomos informacijos kreiptis tel.: +370 5 2724805, +370 685 10318, +370 699 68309 arba el. paštu keliones@kiveda.lt