Domitės? Susisiekite
Jei naujienų gauti nepageidaujate, nuimkite žymėjimą


Savaitgaliais ir švenčių dienomis nedirbame. Į tomis dienomis atliktus paklausimus atsakysime artimiausią darbo dieną


 
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoj skaitliukai

Kontrastingoji Gruzija su galimybe prasitęsti poilsį kalnuose!

Apie kelionės datas ir kainas prašome teirautis telefonu arba e-paštu
Atgal

Maršrutas

Kutaisi – Tbilisis – Bodbe – Sighnaghi – Tsinandali – Mtskheta – Ananuri – Kazbegi – Kutaisis

Šalis

Gruzija

Tipas

Pažintinė

Trukmė

5 d./ 4 n.

Transporto tipas

Lėktuvas

1 diena

Atvykimas į Kutaisį. Pervežimas į Tbilisį. Registraciją viešbutyje.

Apžvalginė ekskursija po daugiau nei 1500 metų istoriją menančią Gruzijos sostinę įsikūrusią Mtkvari upės slėnyje. Tbilisis – didžiausias šalies miestas, įkurtas V amžiuje Iberijos karaliaus Vachtango Gorgasalio valdymo metu. Tai – spalvingas, daugiatautis miestas, kuriame pamatysite didingus stačiatikių cerkvių kupolus, žydų sinagogas, į dangų kylančius minaretus. Ekskursijos metu apžiūrėsime Samebos, dar vadinamą Švč. Trejybės, katedrą – vieną didžiausių stačiatikių šventyklų visame Kaukaze. Aplankysime V a. statytą ir XIII a. perstatytą Metekhi Švč. Mergelės Marijos bažnyčią. Iš čia atsiveria nuostabus vaizdas į senamiestį. Keltuvu pakilsite į Narikala („neįveikiama“)  tvirtovę. Tvirtovė pastatyta ant kalno, todėl prieš akis atsiveria vaizdinga miesto panorama. Nusileidę apsilankysime Abanotubanio rajoną žinomą savo senųjų požeminių sieros pirčių kompleksu, vanduo į kurį trykšta iš terminių požeminių šaltinių. Pasivaikščiosime Gruzijos „Monmartru“ vadinama Shardeni gatvelė su daugybe kavinių, barų ir restoranų, Lankysime stebuklingomis ikonomis garsėjančią Siono katedrą, pastatytą VI-VIIa.

Vakarienė gruziniškame restorane su vietiniu pasirodymu.

Nakvynė viešbutyje Tbilisyje.

2 diena

Pusryčiai.

Po pusryčių išvyka į Kakheti regioną – vyndarystės tradicijomis garsėjantį istorinį Gruzijos regioną, esantis šalies rytuose. Netgi teigiama, jog vynas prieš 8 tūkstančius metų būtent ir gimė ne kur kitur, o čia.

Vykstame į Bodbe Šv. Ninos vienuolyno kompleksą. Bodbe kompleksas yra pagrindinis piligrimų traukos centras, nes čia saugomos Šv. Ninos relikvijos. Šv. Nina yra Gruzijos šventoji, nes būtent ji IV a. atnešė į Gruziją krikščionybę. Vėliau apžvalginė ekskursija Sighnaghi mieste. Akmenimis grįstos gatvės, iš senovinių plytų ir akmenų dailiai sumūryti namai, kurių stogus dengia raudonos čerpės, akį traukia dailūs balkonėliai. Prieš keletą metų miestelis buvo iš pagrindų rekonstruotas, kad atitiktų XVIII-XIX a. dvasią ir dabar vadinamas meilės miestu. Iš miesto atsiveria puiki panorama: 4 km ilgio „gruziniška Didžioji Kinijos siena“ su 23 bokštais ir žaliasis Alazanijos slėnis, o už jo – atšiaurūs ir rūstūs, bet labai įspūdingi ir gražūs Kaukazo kalnai su net vasarą baltuojančiomis viršūnėmis.

Toliau keliausime į Tsinandalį, garsų istoriniais vyno rūsiais ir vyno gamykla, kurie 19 a. priklausė kilmingam Gruzijos visuomenės veikėjui Aleksandrui Čavčavadzei (1786 - 1846). Aleksandras Čavčavadzė taip pat garsėjo inovacijomis žemės ūkyje bei buvo vienas iš pirmųjų modernių vyno gamintojų ir specialistų. Siekdamas vystyti vyno kultūrą, A.Čavčavadzė sukonstravo vyno bei spiritinių gėrimų gamybos įrenginius ir įkūrė didžiulius vyno rūsius Tsinandalyje. Jo asmeninę vyno kolekciją, kuri dalinai išliko iki šių dienų, sudarė apie 70 rūšių ir 16 500 butelių vyno, tarp jų ir 1839 metų gruziniškas Saperavi vynas. Pasimėgausite pasivaikščiojimu parke.

Taip pat apsilankysime Alaverdi vienuolyną. Tai – dar vienas garsus Kachetijos vienuolynų kompleksas, kurį garsina įspūdinga 55 m aukščio katedra, iškilusi dar 11 amžiuje. Iki pat 21 a. pradžios tai buvo aukščiausias šalies statinys. Alaverdi vienuolyną juosia gynybinė siena. Čia įsikūrę vienuoliai ne tik atgaivino vyndarystės tradicijas, bet ir gamina pagal autentiškus receptus vaistus iš žolelių.

3 diena

Pusryčiai. Lankysimės Mtskhetoje – senovinėje Gruzijos sostinėje, kuri taip pat yra svarbus religijos centras, esantis prie Mtkvari ir Aragvi upių. Mtskheta išsiskiria savo archeologiniais bei religiniais monumentais. Miestas paskelbtas UNESCO Pasaulio paveldo objektu. Sustosime prie vaizdingo Žinvalskio ežero, apžiūrėsime šio ežero pakrantėje pastatytą Ananuri bažnyčių kompleksą. Čia atsiveria puikūs vaizdai į Jinvali rezervuarą.

Tęsite kelionę į Kazbegi – mažą miestelį kalno apačioje. Čia vyrauja graži gamta, flora ir fauna. Mėgausitės žadą atimančiais gamtos vaizdais: aukštais kalnais, tarpekliais, ežerais bei upėmis.

Pasivaikščiosite nuo Kazbegi per Gergeti kaimelį iki Gergeti šventos trejybės bažnyčios, esančios kalvos viršūnėje, kur taip pat supa nepakartojami snieguotų Kaukazo kalnų viršūnių vaizdai. Kelionės pėsčiomis trukmė pirmyn bei atgal – 3-4 valandos. Nakvynė Tbilisi.

4 diena

Pusryčiai.

Laisva diena, per kurią galėsite artimiau susipažinti su Tbilisio miestu.

Nakvynė Tbilisi.

5 diena

Pusryčiai. Pervežimas į Kutaisi oro uostą. Skrydis į Vilnių.

ARBA pasirinktinai papildomai poilsio pratęsimas Svaneti regione:

Kaukazo kalnų papėdėje įsitaisiusi Svanetija – vienas gražiausių Gruzijos regionų, kuriame kalnų viršūnės kone remia dangų ir kyla į 4000 metrų aukštį. Regionas, vadinamas "tūkstančio bokštų karalystė", turintis aukščiausius kalnus ir ledynus bei seniausių tradicijų.

Pusryčiai.  Pervežimas iš Tbilisio į Svanetiją. Vakarienė ir nakvynė svečių namuose Mestia miestelyje.

6 diena

Pusryčiai. Išvyka į Ušguli kaimą, esantį 2200 metrų aukštyje ir taip pat įtrauktą į UNESCO kultūros paveldo sąrašą. Šis kaimas – tai yra aukščiausiai pastoviai gyvenama vieta Europoje. Kaimas ypatingas tuo, jog jame stovi tik Svanetijos regionui būdingi bokšto tipo namai, kuriuose ir gyvena Ušgulio kaimo gyventojai. Žygio metu aplankysite Tamari bažnyčią. Taip pat turėsite galimybę pamatyti ir užlipti į meilės bokštą. Vakare  grįžtame į Mestiją.

Vakarienė ir nakvynė svečių namuose Mestia miestelyje.

7 diena Pusryčiai. Pervežimas iš Mestia į Kutaisį. Vakarienė ir nakvynė Kutaisyje.

8 diena

Pusryčiai. Pervežimas į Kutaisi oro uostą. Skrydis į Vilnių.

Į kainą įskaičiuota

Oro uosto pervežimai

Transportas (pagal programą)

Rusų kalba kalbantis vietinis gidas;       

4 nakvynės viešbutyje su pusryčiais Tbilisyje

Vanduo (1 buteliukas per dieną)

Keltuvas Tbilisyje

Įėjimas į Tsinandali vyninę

Nacionalinė vakarienė su Gruzijos liaudies šou Tbilisio restorane

Į kainą neįskaičiuota

Skrydžio bilietai (Vilnius-Kutaisi-Vilnius nuo 150 EUR asmeniui į abi puses su rankiniu bagažu);

Medicininių išlaidų draudimas (galima įsigyti Kivedoje);

Vienvietis kambarys;

Maistas ne pagal programą; Alkoholiniai gėrimai;

Arbatpinigiai vairuotojui ir viešbučiuose.

Poilsio pratęsimas Svaneti regione (249 EUR žmogui). Į paketą įskaičiuota: 2 papildomos nakvynės su pusryčiais ir vakarienėmis Mestia ir 1 nakvynė su pusryčiais ir vakariene Kutaisyje, išvyka į Ušgulį kaimą, visi pervežimai pagal programą.

Pastabos

Visiems būtini asmens dokumentai: LR piliečio pasas arba asmens identifikavimo kortelė.

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos piliečiams vizos nereikia.

 

Papildoma informacija ir registracija:

tel. +370 5 2724805, +370 650 88550, el. paštas: info@kiveda.lt