Domitės? Susisiekite
Jei naujienų gauti nepageidaujate, nuimkite žymėjimą


Savaitgaliais ir švenčių dienomis nedirbame. Į tomis dienomis atliktus paklausimus atsakysime artimiausią darbo dieną


 
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoj skaitliukai

Apulija - žavioji pietų Italijos paslaptis

Atgal

Maršrutas

Baris – Gargano pusiasalis: Viestė, Peskičis - Tremičio salos - Monte Sant Andželo - San Džovani Rotondas - Kastel del Montė - Alberobelas – Ostūnis – Lečė - Otrantas – Santa Maria di Leuka – Tarantas - Matera

Šalis

Italija
Bari

Nauja

Tipas

Pažintinė
Išrankiems

Trukmė

8 d./ 7 n.

Transporto tipas

Lėktuvas

Išvykimo data Grįžimo data Kaina € Kaina Lt Likusių vietų skaičius
2018-05-09 2018-05-16 750 2589.60  

1 diena

Skrydis Vilnius – Baris. Nakvynė viešbutyje.

2 diena

Pusryčiai. Vykstame į Gargano pusiasalį (Promontorio del Gargano). Garganas labai skiriasi nuo visos Apulijos savo kraštovaizdžiu, augmenija, kalnais (didžioji Apulijos dalis visiškai plokščia) ir įspūdingomis iš jūros išnyrančiomis baltomis uolomis. Gargano pusiasalis - Italijos bato pentinas, apsuptas Adrijos jūros, išsiskiria savo kraštovaizdžiu – kalnų pievas keičia šimtamečiai miškai, kalnų miestelius pajūrio kurortai, uolėtas pakrantes smėlio paplūdimiai. Vaizdingas ir vingiuotas kelias eina per kalnus, bet atsiveriantys vaizdai neleis užsnūsti ar nuobodžiauti. Patrauklūs ir Gargano pusiasalio miesteliai: Viestė (Vieste) – Gargano pusiasalio turizmo centras – senas ir labai jaukus miestelis, kuris ypač atgyja vakarais. Siaurutės senamiesčio gatvelės, vingiuodamos tarp baltų viduramžių laikų pastatų, sukuria natūralų labirintą, kuriame tiesiog ir norisi „pasiklysti“. Šurmuliuojantys restoranėliai, nepakartojamas ore sklandantis itališkos virtuvės kvapas, netikėtose vietose į jūrą atsiveriančios terasos – sunku nesižavėti! Gargano perlu vadinamas Peskičis (Peschici) taip pat kasmet sulaukia daugybės keliautojų, tačiau priešingai nei Viestė, jis kur kas ramesnis ir tylesnis. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

3 diena

Pusryčiai. Ekskursija į nuo Gargano pusiasalio 20 kilometrų nutolusias reto grožio Tremičio salas (Isole Tremiti). Penkios mažos salos – San Dominas (San Domino), San Nikola (San Nicola), Kapraja (Capraia), Kretačis (Cretaccio) ir Pjanoza (Pianosa) – traukia keliautojus iš viso pasaulio itin skaidria jūra ir neapsakomo grožio pasauliu tiek po vandeniu, tiek ir virš jo. San Domino saloje geriausiai išplėtota turizmo infrastruktūra ir joje yra vienintelis salyne smėlio paplūdimys. Daugelis salos įlankėlių pasiekiamos tik iš jūros, tačiau saule ir jūra jose galima mėgautis visiškoje ramybėje. Kvapūs San Domino pušynai kviečia pasivaikščioti, o gal net pėsčiomis per 2 valandas apeiti visą salą. San Nikolos saloje gyvena dauguma nuolatinių salų gyventojų (iš viso salose nuolat gyvena 350 žmonių). Vakarienė ir nakvynė.

4 diena

Pusryčiai. Vykstame į Monte Sant Andželo (Monte Sant`Angelo) grotą. Į šią vietą turistus ir piligrimus traukia šv.Mykolo Archangelo grota, kurioje jis pirmą kartą pasirodė V a. Viduramžiais tai buvo viena lankomiausių piligriminių vietų po San Mišelio vienuolyno Normandijoje. Įspūdingoje grotoje, į kurią patenkama leidžiantis laiptais, šiandien yra šventykla, stebuklingas šaltinis, nuo seno garsėjęs gydomosiomis savybėmis. Šią vietovę lankė ne tik vienuoliai, popiežiai, bet ir normanų, Sicilijos, Neapolio, Italijos karaliai. San Džovani Rotondas (San Giovanni Rotondo) – Italijos piligriminė vieta, menanti čia 52 metus dirbusį tėvą Pijų – kapucinų kunigą vienuolį, turėjusį stigmų. Popiežius Jonas Paulius II jį paskelbė šventuoju. Šio vienuolio pastangomis San Džovani Rotonde buvo pastatyta ligoninių, slaugos ir piligrimų namų.  Vykstame į imperatoriaus Frydricho II statytą Kastel del Montės (Castel del Monte) pilį - vieną tobuliausių viduramžių statinių. Joje prisiglausdavo karališkosios šeimos nariai medžioklės metu.1996 m. pilis buvo įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo objektų sąrašą. Vakarienė ir nakvynė.

5 diena

Pusryčiai. Vykstame į Alberobelą (Alberobello). Apulijos regiono tradicinį kraštovaizdį paįvairina simpatiški kūgeliai – truliai, tradiciniai kaimo vietovių statiniai, būdingi šiam regionui. Truliai buvo statomi nenaudojant jokių rišamųjų medžiagų, jie iškildavo tiesiog dedant akmenį ant akmens, dėl to jie nedideli. Šiandien UNESCO saugomame žaviajame Alberobelo senamiestyje stovi apie 450 trulių. Apulijos brangakmenį -  Ostūnį (Ostuni) vadina „Baltuoju miestu“. Ostūnis įsikūręs itin gražioje vietoje ant trijų kalvų, o iki Adrijos jūros pakrantės vos keletas kilometrų. Keliautojus pakeri nepakartojamas vaizdas – akinančiai baltos, ant kalvos įsikūrusio miesto sienos, siauros gatvelės. Paklaidžiosime senovinių siaurų gatvelių labirintais, vedančiais pro baltutėlius namus, barus ir restoranus, kuriuose galima paragauti tradicinių Apulijos patiekalų. Toliau vykstame į nedidelį, barokine architektūra žavintį Lečės (Lecce) miestelį. Lečė laikoma vienu gražiausių Italijos miestų ir dažnai vadinama Pietų Italijos baroko ledi. Abejingų nelieka ne tik unikaliai šio miesto baroko architektūrai, pastatams, bažnyčioms ir paminklams, bet ir meniškai miesto aurai. Bažnyčios, puošnūs vartai, arkos ir net privačių namų balkonai  turi baroko architektūros elementų. Senamiestį puošia seminarijos rūmai, vyskupo rūmai ir katedra. Šis iš pažiūros vientisas pastatų ansamblis iš tikrųjų buvo statomas keletą šimtmečių. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Lečės apylinkėse.

6 diena

Pusryčiai. Vykstame į Otrantą (Otranto). Šiame mieste saulė teka anksčiau nei bet kuriame kitame Italijos mieste. Otrantas ilgus šimtmečius buvo svarbiausiu Romos imperijos uostu, o viduramžiais jungė Venecijos Respubliką su Balkanais.  Vis dar tūkstančius istorijų seka garsioji katedros mozaika, žingsnius atkartoja akmeninės senamiesčio gatvės ir link jūros vedantys skersgatviai, neliksite abejingi akinančiai Viduržemio jūros saulei ir smaragdiniam jūros vandeniui. Vykstame į Santa Maria di Leuka (Santa Maria di Leuca) –  tolimiausią Italijos kabluko tašką. Tai vieta kur susitinka Jonijos ir Adrijos jūros. Pasigrožėsime nuostabia panorama ir švyturiu. Tarantas (Taranto) – tarantelos šokio gimtinė. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

7 diena

Pusryčiai. Kelionė per Bazilikatos (Basilicata) regioną į unikalų miestą olose –  Materą. Miestas ne vieną kartą buvo tapęs filmų Biblijos tema kūrimo aikštele. Pasivaikščiosime senajame – „sassi“ rajone kur visi namai, viešbučiai,  menininkų dirbtuvės, suvenyrų parduotuvės, jaukios kavinės išskaptuoti uolose. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

8 diena

Pusryčiai. Pažintis su Apulijos regiono sostine Bariu (Bari) – vienu  didžiausių Italijos uostų. Šiame mieste gyveno Lietuvos didžiojo kunigaikščio Žygimanto Augusto motina Bona Sforza. Miestą saugo šv. Mikalojus, kuris tapo visų vaikų mylimo Kalėdų Senelio prototipu. Apžiūrėsime šv. Mikalojaus baziliką, kurioje saugomos šio šventojo relikvijos, o centrinio altoriaus absidėje palaidota  Lietuvos didžioji kunigaikštienė Bona Sforza. Priklausomai nuo skrydžio laiko vykstame į oro uostą. Skrydis į Vilnių.

 

Į kainą įskaičiuota

Pažintinė kelionė autobusu pagal nurodytą programą;

7 nakvynės, 2-3* viešbučiuose, 2-3 vietų kambariuose;

7 pusryčiai; 6 vakarienės;

Lietuviškai kalbančio kelionės vadovo paslaugos.

Į kainą neįskaičiuota

Skrydžio bilietai (nuo 130 €) su rankiniu 10 kg bagažu (registruotas bagažas už papildomą mokestį);

Už lankomus objektus mokama papildomai (apie 50 €);

Medicininių išlaidų draudimas, pietūs, vakarienės, arbatpinigiai, draudimas, kitos nepaminėtos išlaidos;

Priemoka už vienvietį kambarį - 140 €.

Pastabos

Aviabilietai nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami, pavardės keitimas už papildomą mokestį;

Kai kurių lankomų objektų gidų paslaugos teikiamos už papildomą mokestį;

Minimalus keliautojų skaičius – 14. Vykstant mažesniam keliautojų skaičiui, kelionės kaina gali keistis;

Atsižvelgiant į objektyvias sąlygas, kelionių organizatorius gali keisti suplanuotą kelionės programą ir objektų lankymo eiliškumą.

Visiems būtini asmens dokumentai: pasas arba asmens identifikavimo kortelė.

Papildoma informacija ir registracija:

tel. +370 5 2724805, +370 650 88550, el. paštas: travel@kiveda.lt