Domitės? Susisiekite
Jei naujienų gauti nepageidaujate, nuimkite žymėjimą


Savaitgaliais ir švenčių dienomis nedirbame. Į tomis dienomis atliktus paklausimus atsakysime artimiausią darbo dieną


 
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoj skaitliukai

Kelionės po užsienį - MOKYMAI SUOMIJOJE - LIFE2019 - ŠEŠĖLIAVIMO PATIRTIS

DATA
KOVO 19–23, 2019

VIETA
ROVANIEMI , SUOMIJA
 

BENDRA INFORMACIJA
 Mokymų programa LIFE2019 ŠEŠĖLIAVIMO PATIRTIS vyks netoli poliarinio rato, Rovaniemi mieste, dar kitaip žinomo kaip Kalėdų Senelio gimtasis miestas. Šios mokymosi programos metu, bus galimybė ne tik susitikti su Kalėdų Seneliu asmeniškai bet ir patirti kitus netoli Šiaurės ašigalio esančio ROVANIEMI miesto užburiančius nuotykius.

ĮVADAS
 Anksčiau įvykę mokymai LIFE2017 ir LIFE2018 neabejotinai turėjo didelį pasisekimą. Tai liudija ir geri atsiliepimai iš juose dakyvavusių švietimo ekspertų daugiau kaip iš 20 skirtingų šalių. Dabar atėjo laikas ir Trečiam Tarptautiniam Švietimo forumui Laplandijoje - LIFE2019 ŠEŠĖLIAVIMO PATIRTIS, kurį organizuoja “Visit EDU finn” kartu su Laplandijos Universitetu. Pagrindinė šio forumo LIFE2019 tema: Teisingumas/Nešališkumas –Suomijos švietimo sistemos pamatas.
 

LIFE2019 ŠEŠĖLIAVIMO PATIRTIS tai mokymosi programa siūlanti unikalią galimybę pažvelgti į Suomijos švietimo sistemą pradedant nuo vaikų darželių ir baigiant bendrojo bei vidurinio lavinimo mokyklų. Šis trečiasis LIFE forumas buvo parengtas atsižvelgiant į anksčiau darytų LIFE forumų  dalyvių apklausų rezultatus. Tikslas yra sujungti tradicinius LIFE elementus su tradicine ir populiaria “Visit and Learn” programa. Ji unikali tuo, kad bus pasiūlyta pažvelgti kiek kitu kampu aplamai į patį mokymosi procesą bei dalyvavimą tokio tipo forumuose. Todėl, vietoje standartinių apsilankymų didelėmis grupėmis mokyklose, kaip tai buvo daroma anksčiau, dalyviams bus pasiūlyta unikali galimybė tapti Suomijos mokytojais – šešėliais ir netgi pravesti mokiniams pamokas vietoje jų. Kitais žodžiais tariant, tai interaktyvus dalyvavimas ir betarpiška komunikacija tarp vietinių mokytojų, mokinių ir dalyvių. Toks dalyvavimas mokymosi procese, leis giliau suprasti ir susipažinti su Suomijos mokyklų kasdieniniu gyvenimu, sugeneruos naujų idėjų, kurias vėliau galima integruoti į mokymosi procesus bei klases savo šalyje, mieste, regione.
 Taip pat, LIFE2019 ŠEŠĖLIAVIMO PATIRTIS forumo dalyviai kviečiami atrasti savyje kūrybiškumą ir žaismingumą dalyvaujant ŽAISMINGAS MOKYMASIS programoje, kuri Laplandijos Universitete jau turi gilias tradicijas.
 PASINERKIME Į NAUJOS PATIRTIES PAIEŠKAS – KARTU!

 

Preliminari programa.  Prašau atkreipti dėmesį, kad programoje galimi pasikeitimai (oro sąlygos, transportas ir kita).


 

UŽSIĖMIMUS VEDA ŠVIETIMO EKSPERTAI
 

 Dr. Kristiina Volmari -  dirbanti švietimo patarėja bei Suomijos nacionalinės švietimo valdybos statistikos ir tarptautinių reikalų vadove.

 Aulis Pitkälä – Espoo miesto mero pavaduotojas švietimo ir kultūros klausimais.

 Dr. Marjaana Kangas -  Laplandijos Universiteto dėstytoja, mokslinė darbuotoja. Ji taip pat, yra Žaismingo Mokymosi aplinkos sūkūrimo pradininkė Suomijos pradiniuose ir pagrindiniuose mokymosi lygiuose.

 Leena Heinilä - Leena (M. Ed) didelę patirtį sukaupusi mokytoja, kuri yra dirbusi ne tik Suomijos mokyklose, bet ir už jos ribų. Ji taip pat, yra patarėja švietimo klausimais, metodininkė, administratorė, atliekanti tyrimus apie studentų savarankiškumą ir gerovę.

 Eeva Penttilä - Eeva (M. Ed.) turinti ilgą ir įvairiapusišką patirtį dirbant švietimo sistemo Suomijoje ir tarptautiniu lygmeniu.  Ji buvo išrinkta kaip ESHA  prezidentė. ESHA – Tarptautinė Mokytojų vadovų Asociacija vienijanti 17000 narių. Po prezidentavimo kadencijos, jai buvo pasiūlyta panaudoti savo sukauptą patirtį užimant Tarptautinių santykių vadovės poziciją Švietimo departamente.

 Sari Kontra - Sari Kontra (M.Ed.) pradinės mokyklos mokytoja su savo giliu įsitikinimu, kad geriau išvesti savo mokinius į lauką ir išmokyti juos praktiškai taikyti savo įgyjamas žinias, negu laiką lesiti klasėse mokantis visko iš vadovėlių. Sari K., teigia, kad fizinis aktyvumas ir naujų formų bei šiuolaikinių įrenginių integravimas į mokymosi procesą, gali padėti išspręsti daugelį šių laikų problemų ir įveikti iškilusius iššūkius.  Šiuo metu  ji dirba mokytoje tarptautinėje Vantaa mokykloje netoli Helsinkio.

 Markus Humaloja - Markus (M.Ed.) turi ilgametę kaip klasės vadovo darbo patirtį. Mokymosi metodai bei su ja susijusi mokymosi kultūra, kurią Markas kuria ir tobulina susilaukia nemažai dėmesio tiek pačioje Suomijoje, tiek ir už jos ribų. Jis mano, kad ateitis priklauso nuo to kaip mes pasinaudosime naujausiomis sukurtomis technologijomis eliminuodami neapibrėžtumus ir praplėsime žmonių kurie nori peržengti ribas galimybes.

VIZITAI

Vaikų darželis (0–6 amžius)

Pradinė mokykla (7–12 amžius)

Vidurinė mokykla (13–15 amžius)

Gimnazija / Specializuota profesinė mokykla (16–18 amžius)
 

 Bendravimas ir diskusijos vizitų ir profesinių užsiėmimų metu galimas tiek su pačiais mokytojais, tiek ir su pačiais mokiniais. Pasibaigus mokyklų ir darželių vizitacijoms, užsiėmimams būsite pakviesti į baigiamąją forumo dalį kur dalinsimės savomis įžvalgomis bei atradimais.

PROFESINIAI UŽSIĖMIMAI (pasirenkamas dalykas)
 Profesinis užsiėmimas ŽAISMINGAS MOKYMASIS Nuostabi Šiaurės ašigalio atmosfera pakvies jus sudalyvauti žaisminguose ir kūribinguose užsiėmimuose susijusiuose su edukacija bei fizinės ir protinės veiklos lavinimu. Šių profesinių užsiėmimų pagrindinis tikslas yra per praktinius patyrimus ir žaismingą mokymąsi sukurti ir įgyvendinti tinkamas priemones ir švietimo įrankius atitinkančius 21 amžiaus poreikius. Užsiėmimus organizuoja Dr.Marjaana Kangas.
 

KAIP ATVYKTI?

Nežiūrint į tai, kad Rovaniemi yra įsikūręs toli šiaurėje, susisiekimas su juo yra geras. Atvykti iš svetur  patogiausia lėktuvu, skrendant per Helsinkį. Skrydžiai Rovaniemi – Helsinkis vykdomi kasdien ištisus metus. Skrydžius vykdo Suomijos ir Norvegijos avia kompanijos. Atsižvelgiant į vis didėjantį populiarumą ir susidomėjimą pačiu Rovaniemi, vis daugiau ir daugiau avia kompanijų pradeda vykdyti tiesioginius skrydžius. Pavyzdžiui Norvegų avia linijos pradėjo vykdyti tiesioginius skrydžius iš Londono bei Berlyno.


BENDRA INFORMACIJA APIE ROVANIEMI

* Laplandijos regiono administracinis ir komercinis centras;
* 62.660 gyventojų;

* Laplandijos švietimo centras, du universitetai;

* Daugiau informacijos apie Rovaniemi, galima rasti adresu: www.rovaniemi.fi

 

APGYVENDINIMAS

Rovaniemi turi nemažą viešbučių pasirinkimą.

KONTAKTINĖ INFORMACIJA
Daugiau informacijos apie patį renginį, kelionės organizavimą galima rasti:
www.kiveda.lt
Facebook’e
elista@kiveda.lt
+370 699 20 862