Domitės? Susisiekite
Jei naujienų gauti nepageidaujate, nuimkite žymėjimą


Savaitgaliais ir švenčių dienomis nedirbame. Į tomis dienomis atliktus paklausimus atsakysime artimiausią darbo dieną


Dėmesio! Vienadienių ekskursijų ir išvykų po Vilnių ir Lietuvą dalyviams

Neatvykus į ekskursiją ir apie tai nepranešus į Kivedą likus iki ekskursijos mažiau nei 2 darbo dienoms - pinigai už ekskursiją negrąžinami

 
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoj skaitliukai

Vilniaus lobiai. Bernardinų ansamblio erdvės ir Šv. Mykolo bažnyčios auksas

Apie kelionės datas ir kainas prašome teirautis telefonu arba e-paštu
Atgal

Maršrutas

Ekskursijos metu pamatysite neįkainojamą Vilniaus turtą - Bernardinų ansamblio erdves. Antroji ekskursijos dalis atvers milijonais eurų įkainotą Katedros lobyną.

Šalis

Lietuva
Vilnius

Tipas

Pažintinė
Teminė
Kolektyvams

Trukmė

2 val.

Transporto tipas

Pėsčiomis

 

Ne viskas auksas, kas auksu žiba - šioje ekskursijoje pamatysite neįkainojamą Vilniaus turtą - Bernardinų ansamblio erdves. Antroji ekskursijos dalis atvers milijonais eurų įkainotą Katedros lobyną.

Ekskursijos pradžia - Vilniaus Bernardinų ansamblio bažnyčioje. Naujai atidengtomis freskomis išpuoštu vienuolyno koridoriumi patenkame į gotikinį kiemelį, apžiūrime presbiteriją - vienuolių chorą, pagal galimybę požeminę kriptą, gotikinės varpinės bokštą. Vėliau sraigtiniais laiptais kopiame pietryčių bokštu į bažnyčios palėpę: apžiūrime unikalią medinę stogo konstrukciją, bažnyčios skliautų mūrą iš viršaus, šaudymo angas bei nuostabią Vilniaus panoramą 360° kampu. Nuostabus vaizdas užburia ir didžiausią skeptiką.

Nusileidžiame šiaurės vakarų bokštelio sraigtiniais laiptais į bažnyčios balkoną, kuriame anksčiau meldėsi kontempliatyviosios vienuolės pranciškonės. Nuo XIX a. šiame balkone - vargonai. Čia ir baigiasi pažintis su Bernardinų ansambliu.

Toliau ekskursija persikelia į Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės politiko Leono Sapiegos ir jo šeimos mauzoliejų - Šv. Mykolo bažnyčią.

Muziejumi tapusioje Šv. Mykolo bažnyčioje saugomas bažnytinis paveldas - dailės kūriniai, liturgijos reikmenys, istoriniai dokumentai bei knygos - galės būti ir toliau naudojamas liturgijoje, todėl, pasak muziejaus kūrėjų, tai bus unikalus muziejus, kuriame eksponatai nuolat keisis ir bus matomi savo pirminėje aplinkoje - bažnyčioje.

Muziejaus ekspozicijos šerdis - auksakalystės šedevrai - Vilniaus katedros lobyno monstrancijos ir relikvijoriai, taip pat ir didžiausia Lietuvoje aukso taurė, didikų Sapiegų padovanota vienuolėms bernardinėms.

Mes turtingi!

Į kainą įskaičiuota

Ekskursijos gidas,

apžvalginė ekskursija.

Į kainą neįskaičiuota

Bernardinų ansamblio lankymas: aukos bažnyčioje - 3 €/asm.,

Bažnytinio paveldo muziejaus lankymas šv. Mykolo bažnyčioje: suaugusiems 4,50 €/asm., vaikams 2,50 €/asm.

Pastabos

Papildoma informacija ir registracija:

tel. +370 5 2724805, +370 685 10318 arba el. paštu centras@kiveda.lt